Nissan e-NV200 najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Europie

Nissan e-NV200 najlepiej sprzedającym się elektrycznym vanem w Europie
Fot. Nissan
02.02.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

W pełni elektryczny van zajmował pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży elektrycznych vanów w 17 krajach Europy, wyprzedzając rywali w swojej kategorii. Największym rynkiem w Europie dla e‑NV200 okazała się Wielka Brytania, a tuż za nią uplasowały się Norwegia i Francja.

Ogólny wzrost liczby sprzedanych Nissanów e‑NV200 o 7 procent w 2016 roku w porównaniu z poprzednim rokiem, przy 4319 nowo zarejestrowanych egzemplarzach, świadczy o rosnącej popularności elektrycznego vana. W ubiegłym roku Nissan przyjął szereg dużych zamówień flotowych od europejskich firm, w tym od poczty austriackiej (300 szt.) i włoskiej (70 szt.).

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „W miarę jak coraz więcej firm stara się ograniczać swój ślad węglowy, potrzeba znajdowania bezemisyjnych rozwiązań transportowych staje się pilniejsza niż kiedykolwiek dotąd. W ramach koncepcji inteligentnej mobilności staramy się budować zrównoważoną przyszłość, a model e‑NV200 doskonale uzupełnia naszą wizję zaspokajania zróżnicowanych potrzeb klientów”.

 

Sprawdź też: Produkcja Nissana GT-R [WIDEO]

 

„Oprócz oczywistych korzyści dla środowiska użytkowanie e‑NV200 przynosi również korzyści dla właściciela w postaci niskich kosztów eksploatacji (już od 0,33 euro/km), płynnej i niemal bezgłośnej jazdy oraz o 40 procent niższych kosztów serwisowania w porównaniu z podobnym modelem napędzanym silnikiem wysokoprężnym”.

Nowe egzemplarze e‑NV200 sprzedawane w Europie są objęte wprowadzoną niedawno gwarancją Nissana obowiązującą przez 5 lat/100 000 kilometrów. Pięcioletnia gwarancja obejmuje podzespoły mechaniczne i elektryczne, pojemność akumulatora, brak korozji (do 12 lat) oraz prawo do korzystania z pomocy drogowej assistance.

Nissan e‑NV200, dostępny jako użytkowy furgon oraz w pięcio- i siedmiomiejscowych odmianach osobowych Combi/Evalia z pełnym wykończeniem wnętrza, oferuje liczne opcje umożliwiające dostosowanie go do indywidualnych wymagań. Zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosi do 170 km.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie