Rolls-Royce zakończył produkcję Phantoma. Oto ostatnia sztuka!

Czekamy na następcę
Rolls-Royce zakończył produkcję Phantoma. Oto ostatnia sztuka!
Fot. Rolls-Royce
01.02.2017
Łukasz Kuźmiuk

Rolls-Royce Phantom, po 13 latach od rozpoczęcia produkcji ostatniej generacji, w końcu przeszedł na emeryturę. Ostatni, pożegnalny egzemplarz brytyjskiej limuzyny właśnie zjechał z linii montażowej.

 

Wyjątkowy egzemplarz Phantoma został zamówiony przez fana marki, który w garażu trzyma jeszcze kilka "Rollsów". Sztuka ta z pewnością będzie cennym autem kolekcjonerskim, więc zakup omawianego Rolls-Royce'a można potraktować jako inwestycję. Pojazd wyróżnia się powiększonym rozstawem osi, pięknym lakierem Blue Velvet, oponami z białymi paskami na bokach i statuetką Spirit of Ecstasy wykonaną ze srebra.

 

 

Sprawdź też: W 2016 roku Rolls-Royce sprzedał ponad 4000 aut

 

Wnętrze ostatniego Rolls-Royce'a również jest wyjątkowe. Kabinę pasażerską wykończono białą skórą najlepszej jakości, drewnem i aluminium. Nie zabrakło również słynnych wełnianych dywaników, a na desce rozdzielczej zagościł zegarek wskazujący godzinę w 24 strefach czasowych, inspirowany przyrządami nawigacyjnymi okrętów.

 

Teraz pozostaje nam tylko czekać na następną generację Phantoma. Warto przypomnieć, że już niebawem na rynku powinien pojawić się pierwszy SUV brytyjskiego producenta, model Cullinan.

Polecane wideo

Rolls-Royce zakończył produkcję Phantoma. Oto ostatnia sztuka!
Rolls-Royce zakończył produkcję Phantoma. Oto ostatnia sztuka! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie