Podwójne zwycięstwo Audi w plebiscycie czytelników "Best Cars 2017"

Podwójne zwycięstwo Audi w plebiscycie czytelników "Best Cars 2017"
Fot. Audi
31.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Z konkursu „Best Cars 2017”, Audi przywozi do domu dwie główne wygrane. W plebiscycie czytelników przeprowadzonym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „auto motor und sport”, Audi A1 zajęło pierwsze miejsce w kategorii „mały samochód”, a Audi A3 wygrało w klasie „samochód kompaktowy”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Stuttgarcie.

 

Prezes zarządu Audi AG Rupert Stadler, podkreślił przy tej okazji: „Podwójne zwycięstwo w konkursie „Best Cars 2017”, to świetny początek nowego roku. Taki sukces jasno pokazuje, że entuzjastyczne podejście kierowców do naszych samochodów jest prawdziwe. Przekonuje nas również, że kierunek w którym podążamy jest słuszny i przyszłościowy”. Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG, dodał: „Modele A1 i A3, choć są kompaktowych rozmiarów, oferują wszystkie zalety samochodów z czterema pierścieniami w logo. Taki przepis na rynkowy sukces auta, przekłada się na doskonałe wyniki sprzedaży obu modeli. Oczekujemy, że w przyszłości popyt na tego typu miejskie pojazdy segmentu premium będzie nadal rosnąć”.

 

Sprawdź też: Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro

 

Ceremonia wręczenia nagród pisma „auto motor und sport” odbyła się w tym roku już po raz czterdziesty pierwszy. Czytelnicy tego branżowego magazynu, mogli wybierać spośród 378 modeli w jedenastu kategoriach. Z modeli, które otrzymały najwięcej głosów, redakcyjne jury wybrało następnie triumfatora całego konkursu oraz zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kategorii „mały samochód” wygrało Audi A1 otrzymując 20,7 procent głosów, a na czele kategorii „samochód kompaktowy” znalazło się Audi A3 z 17,1 procentami głosów. Ponadto Audi Q7,otrzymując 10,4 procent głosów, zajęło drugie miejsce w klasie „duży SUV/pojazd terenowy”. Miejsce trzecie w kategorii „samochód klasy średniej” zajęło Audi A4. Również miejsce trzecie, lecz w kategorii „samochód klasy średniej wyższej” przypadło modelowi Audi A6, Audi R8 Spyder w klasie „kabriolety”, a Audi Q2 w kategorii „kompaktowy SUV/pojazd terenowy”.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie