Dacia Duster Cup startuje w kwietniu

Zostały tylko trzy samochody!
Dacia Duster Cup startuje w kwietniu
Fot. Dacia
24.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Pierwsze eliminacje w ramach Dacia Duster Cup odbędą się podczas rajdu Baja Drawsko w dniach 7-9 kwietnia br. Organizator sprzedał już 7 samochodów w wersji startowej - zostały tylko 3 egzemplarze Dacii Duster.

Już w dniu ogłoszenia pucharu spłynęły do nas pierwsze zapytania i rezerwacje. Na trzy samochody nie są jeszcze podpisane umowy, ale prowadzone są już zaawansowane rozmowy z kilkoma zespołami, więc zainteresowane osoby powinny jak najszybciej się z nami skontaktować – mówi Andrzej Gemra, zastępca dyrektora Renault East ds. efektywności i rozwoju nowych projektów.

Dacia Duster Cup to nowa klasyfikacja w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W sezonie 2017 zawodnicy pojawią się na starcie w identycznie przygotowanych samochodach Dacia Duster. Nagrodą główną jest Dacia Duster z napędem 4x4. Zwycięzcy poszczególnych rund otrzymają nagrody pieniężne.

 

Fot. Dacia

 

Sprawdź też: Renault Duster Extreme: szkoda, że to tylko koncept

 

Puchar przeznaczony jest dla kierowców amatorów, którzy często pierwszy raz są w sytuacji organizacji środków na wystawienie swojego teamu. Zawodnicy zainteresowani udziałem w Dacia Duster Cup mogą zgłaszać się do kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej daciadustercup.pl.

Ambasadorem cyklu Dacia Duster Cup i mentorem dla zawodników jest jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych – Krzysztof Hołowczyc. Organizatorem pucharu jest Renault Polska, we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, Over Limit Motors i Hołowczyc Racing.

 

Fot. Dacia

 

Krzysztof Hołowczyc będzie też towarzyszył zawodnikom przez cały sezon. Poza bieżącym doradztwem i wsparciem poprowadzi również specjalne szkolenie w terenie przed rozpoczęciem cyklu. Kierowcy nie muszą posiadać licencji. Warunkiem udziału jest podpisanie umowy z organizatorem i posiadanie samochodu Dacia Duster 4x4 w wersji określonej w regulaminie.

Rajdowa Dacia Duster została wyposażona w pakiet sportowy, na który składają się m.in. homologowana klatka bezpieczeństwa, sportowe kubełkowe fotele, 6-punktowe pasy bezpieczeństwa, sportowa kierownica i system gaśniczy. Z wnętrza usunięto wszelkie zbędne wyposażenie i wygłuszenia w celu obniżenia wagi auta. Cała karoseria została wzmocniona, aby zniosła pokonywanie trudnych rajdowych tras. Podwozie zostało zabezpieczone płytami aluminiowymi przed możliwymi uszkodzeniami podczas jazdy w terenie. Zastosowano większe i agresywniejsze koła, gumowe chlapacze i sportowy układ sterowania załączenia tylnego napędu. Zawieszenie zostało zmodyfikowane, zamontowano wzmocnione wahacze oraz sportowe, dedykowane amortyzatory Reiger. W tylnej części auta wygospodarowano miejsce na 2 koła zapasowe. Silnik wyposażony został w nowy program sterowania wtryskiem i wydajniejszy filtr powietrza wraz z całym układem dolotowym. Dacia Duster w wersji gotowej do startu kosztuje 99 000 zł netto.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie