Czwarty rok z rzędu ZOE zostało wybrane „Najlepszym samochodem elektrycznym” w Wielkiej Brytanii

Czwarty rok z rzędu ZOE zostało wybrane „Najlepszym samochodem elektrycznym” w Wielkiej Brytanii
Fot. Renault
24.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Renault ZOE, już czwarty rok z rzędu zostało nagrodzone przez jury plebiscytu pisma „What Car?” w Wielkiej Brytanii. Samochód otrzymał nagrodę „Najlepszego samochodu elektrycznego” oraz „Najlepszego samochodu elektrycznego w cenie poniżej 20 000 funtów” podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w styczniu w Londynie.

 

Nowe ZOE, wyposażone w nowy akumulator Z.E. 40, zostało również wysoko ocenione za zastosowane w nim innowacje i znalazło się wśród finalistów kategorii „Technologie”. Nowy akumulator Z.E. 40 ma prawie dwukrotnie większą pojemność energetyczną w porównaniu do poprzedniej wersji, co pozwala ZOE zaoferować zasięg 400 km w cyklu NEDC (300 km w rzeczywistym użytkowaniu w mieście i terenie podmiejskim) w przystępnej cenie.

 

Sprawdź też: Renault radzi - badaj auto

 

Steve Huntingford, redaktor czasopisma „What Car?”, powiedział: Śledząc tempo, w jakim postępują innowacje w tej kategorii pojazdów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, to zwycięstwo pokazuje, do jakiego stopnia nowa wersja akumulatora jest korzystna dla ZOE. Renault zachowało wszystkie atuty ZOE: funkcjonalność samochodu i standardowe wyposażenie. Dodatkowo jego zasięg uległ znacznemu zwiększeniu, ale nie cena. ZOE, posiadające liczne elementy wpływające na komfort i bogate wyposażenie multimedialne, a także oferujące funkcję szybkiego ładowania okazało się naprawdę doskonałym i wszechstronnym samochodem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie