210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie

Fiesta ST, Renault Clio R.S. i inne hot hatche klasy B będą miały nowego przeciwnika
210-konna Toyota Yaris zadebiutuje w Genewie
Fot. Toyota
12.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Na zbliżających się targach Geneva International Motor Show (9-19 marca 2017) Toyota zaprezentuje nową, sportową wersję Yarisa z mocnym silnikiem benzynowym. Wraz z nim Toyota powraca do segmentu hot hatchów. Auto z 3-drzwiowym nadwoziem i 210-konnym silnikiem to ogniwo łączące Yarisa WRC z rynkową linią najpopularniejszego samochodu Toyoty w Europie. Na stoisku Toyoty w Genewie nowy sportowy model zajmie miejsce obok prototypu startującego w Rajdowych Mistrzostwach Świata, który zadebiutuje 19 stycznia w rajdzie Monte Carlo.

 

Sprawdź też: Toyota Concept-i – samochód ze sztuczną inteligencją

 

W Genewie zostanie zaprezentowany także miejski Yaris po faceliftingu. Samochód otrzymał zmodernizowane wnętrze oraz odświeżoną przednią i tylną część nadwozia, nawiązującą do sportowej odmiany. Według producenta miejski model Toyoty został poddany także technicznym modyfikacjom poprawiającym komfort jazdy i pewność prowadzenia.

Wersja hybrydowa otrzyma napęd o większej mocy. Yaris Hybrid, pierwszy samochód hybrydowy w segmencie B, odpowiada za ponad 40% sprzedaży modelu w Europie. Jest to obecnie jeden z najoszczędniejszych i najbardziej ekologicznych samochodów na świecie.

 

Fot. Toyota

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie