Volvo przedstawiło rodzinę, która będzie jeździć samochodem autonomicznym

Volvo przedstawiło rodzinę, która będzie jeździć samochodem autonomicznym
Fot. Volvo
12.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Samochody autonomiczne Volvo będą testowane nie tylko przez inżynierów, ale też przez zwykłych kierowców. Podczas targów motoryzacyjnych w Detroit przedstawiono rodzinę państwa Hain, która już niebawem wyjedzie takim autem na ulice Goeteborga. To kolejny, bardzo ważny etap wdrażania projektu jazdy autonomicznej przez firmę Volvo, która zawsze bezpieczeństwo człowieka stawia na pierwszym miejscu.

 

 

"W Volvo myślimy inaczej – zawsze mamy inne podejście. Zawsze skupiamy się na ludziach sprawiając, że ich życie staje się prostsze. Technologia sprawia, że podróżowanie samochodem jest bezpieczniejsze, przyjemniejsze i wygodniejsze" – powiedział Hakan Samuelsson, prezes Volvo Car Group.

 

Firma Volvo uważa, że w wyścigu producentów do wprowadzenia pierwszego autonomicznego pojazdu większość z nich zapomina o ważnym elemencie – to ludzie będą ich używać. Unikalne podejście w tej kwestii to technologia skupiona na kierowcy i stawiająca go w centrum uwagi.

 

Sprawdź też: Volvo podsumowało 2016 rok

 

"Celem programu Drive Me jest skupienie się na tym jak ułatwiać życie normalnych ludzi i jaki wpływ takie działania mają na społeczeństwo. Prezentujemy całościowe podejście do zagadnienia, a nie tylko skupienie się na technologii. Nikt poza nami nie prezentuje filozofii, w której człowiek jest w centrum uwagi" – powiedział Henrik Green, Senior Vice President w dziale badawczo-rozwojowym Volvo Car Group.

 

Program Drive Me to złożony projekt skupiający wiele podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i akademickiego. Według Volvo to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany i rozległy program jaki istnieje. W teście udział weźmie sto autonomicznych samochodów, które będą poruszać się po drogach Goeteborga, rodzinnym mieście marki Volvo. Samochody będą użytkowane przez normalnych ludzi w codziennym ruchu. Program będzie również rozszerzany na inne kraje i miasta w niedalekiej przyszłości.

 

Sprawdź też: Testy hamulców ciężarówki Volvo [WIDEO]

 

"Chcemy wynieść z tego programu możliwie dużo. Chcemy zbadać zachowania i reakcje użytkowników podczas używania funkcji autonomicznej jazdy. Chcemy wiedzieć jakie rzeczy ludzie robią w samochodzie, który sam wiezie ich do wyznaczonego celu" – dodał Henrik Green.

 

Szwedzki producent ma zamiar wprowadzenia na rynek w pełni autonomicznego samochodu do roku 2021. Program Drive Me to fundament drogi do tego celu i dalszego rozwoju tej  technologii. Volvo Cars pokazało wizję możliwości autonomicznych pojazdów prezentując w 2015 roku Concept 26. W ubiegłym roku Volvo Cars rozpoczęło współpracę z Uberem w celu rozwoju technologii autonomicznych samochodów, wprowadzając na drogi testowe auta bazujące na modelu XC90.

Polecane wideo

Volvo przedstawiło rodzinę, która będzie jeździć samochodem autonomicznym
Volvo przedstawiło rodzinę, która będzie jeździć samochodem autonomicznym - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie