Brabec wygrywa etap maraton Rajdu Dakar, Hondy na dwóch pierwszych miejscach

Brabec wygrywa etap maraton Rajdu Dakar, Hondy na dwóch pierwszych miejscach
Fot. Honda
10.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Motocykliści ekipy Monster Energy Honda Team rozpoczęli drugą połowę Rajdu Dakar 2017 od bardzo mocnego akcentu i najlepszego do tej pory wyniku dla zespołu. Ricky Brabec sięgnął po swoje pierwsze etapowe zwycięstwo, a Paulo Goncalves uzyskał drugi czas.

 

Po udanym pierwszym tygodniu rywalizacji, zakończonym niedzielnym dniem przerwy w stolicy Boliwii, La Paz, reprezentanci ekipy Monster Energy Honda Team w poniedziałek nie zwalniali tempa. Choć trasa siódmego etapu została dzień wcześniej zmodyfikowana, co nie ułatwiło zadania, Hondy CRF450 RALLY jechały na najwyższych obrotach.

 

Sprawdź też: Honda zaprezentowała model CRF250 w wersji Rally

 

Dzięki temu wszyscy czterej zawodnicy minęli linię mety uzyskując czasy plasujące ich w pierwszej szóstce. Najszybszy był Brabec, który w swoim zaledwie drugim starcie w Dakarze sięgnął po swoje pierwsze etapowe zwycięstwo. Portugalczyk Paulo Goncalves był drugi, podczas gdy czwarty czas, mimo drobnego błędu, uzyskał Hiszpan Joan Barreda, który awansował dzięki temu w klasyfikacji generalnej na dziewiąte miejsce. Dobrą formę znów pokazał Michael Metge, który zakończył dzień z szóstym rezultatem. W klasyfikacji generalnej motocyklistów prowadzi Sam Sunderland na KTM-ie, zaś najlepszy zawodnik Hondy, Paulo Goncalves, jest ósmy.

 

Uczestników rajdu wciąż prześladuje kapryśna pogoda. Z powodu ulewnych opadów deszczu nie tylko całkowicie odwołano szósty, sobotni, ale także zmodyfikowano siódmy, poniedziałkowy etap. Jego trasę skrócono ostatecznie o połowę, a mierzona sekcja liczyła jedynie 160, zamiast 322 kilometrów. Fragment trasy z La Paz do Uyuni prowadził przez wydmy, które miały być częścią szóstego etapu.

 

We wtorek uczestnicy opuszczą Boliwię, wrócą do Argentyny i po pokonaniu aż 892 kilometrów zatrzymają się w Salcie. To rodzinna miejscowość kontuzjowanego motocyklisty ekipy Monster Energy Honda Team, Kevina Benavidesa, który na mecie etapu maratonu spotka się ze swoimi zespołowymi kolegami. Póki co jednak samochody serwisowe znajdują się w Tupizie, a zawodnicy w Uyuni i nie mogą otrzymywać żadnej pomocy z zewnątrz podczas prac przy motocyklach.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie