Reklama

Detroit Motor Show zaczynamy od... Mercedesa GLA

poniedziałek 09.01.2017
Detroit Motor Show zaczynamy od... Mercedesa GLA zdjęcie: Mercedes

Za kilka godzin rusza najważniejsza impreza motoryzacyjna w USA – targi samochodowe w Detroit.

Detroit to miasto duchów – piszą Amerykanie. Kiedyś tętniło życiem, dziś ulice są rzeczywiście opustoszałe. Dookoła pełno ruin, ale samo Downtown i Cobo Center, gdzie pokazywane będą samochody, jeszcze się jakoś trzymają. Na razie jesteśmy po hotelowej premierze Mercedesa GLA. Dla Niemców ten samochód (oraz klasa A – podstawowy Mercedes w gamie) jest ważny, bo przyciąga nowych klientów i przy okazji przyciąga ich na wielką skalę. W roku 2016 Mercedes sprzedał ponad 2 miliony samochodów, co daje mu pierwsze miejsce na świecie pośród producentów aut klasy premium. Spora część tego "tortu" to właśnie "aklasa" i jej pochodna – GLA. 

zdjęcie: Mercedes

Jaki jest ten nowy samochód? GLA przeszedł pierwszy facelift od czasu premiery w roku 2014. Na zewnątrz mamy nieco przeprofilowane zderzaki i światła Full LED (kolor w nocy mniej męczy kierowcę i wszystko widać lepiej), można mieć też nowy lakier (Canyon Beige) oraz inne wzory kół. We wnętrzu od razu rzuca się w oczy 8-calowy wyświetlacz. Samochód w standardzie ma – czego akurat nie widać więc piszemy – kamerę cofania 360 stopni. Poprawiono też układ przycisków i dotychczasową tapicerkę Burl Walnut zastąpiono Black Ash (z brązowawej na czarną – w dużym uproszczeniu), w menu Android Auto (teraz można podłączyć każdy telefon bez problemów). 

zdjęcie: Mercedes

W GLA ze znaczkiem AMG silnik się wprawdzie nie zmienił (koncern nie bez racji chwali się najmocniejszą jednostką napędową w klasie – 381 KM, 475 Nm, 2 litry, turbodoładowanie), ale za to dopieszczono kwestie aerodynamiki. Mamy też możliwość wybrania 20-calowych kół (matowe bądź lakierowane na błysk). W odmianie czarno-żółtej – wygląda bardzo dobrze. 

 

Rafał Jemielita

Redaktor Naczelny

Zobacz całą galerię

Mercedes GLA w Detroit 2017

zdjęcie: Mercedes następne

1/10

Reklama

Polecane wideo

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Reklama