Joan Barreda nadal liderem Dakaru po pierwszym etapie w Boliwii

Joan Barreda nadal liderem Dakaru po pierwszym etapie w Boliwii
Fot. Honda
08.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Joan Barreda zdominował czwartkowy, czwarty etap Rajdu Dakar 2017 i choć na finiszu w Tupizie w Boliwii rozminął się z odcinkowym zwycięstwem, to jednak powiększył prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

 

Barreda znów imponował za sterami swojej Hondy CRF450 RALLY. Choć miał przed sobą trudne zadanie, bo otwierał stawkę, to jednak utrzymał koncentrację, bezbłędnie nawigując podczas pokonywania pierwszych wydm na trasie tegorocznego rajdu. Podczas gdy rywale gubili drogę i tracili czas, motocyklista HRC podkręcił tempo i prowadził od drugiego punktu kontrolnego. Hiszpan stracił pierwszą pozycję dopiero na samym finiszu w Boliwii, gdy trasa ponownie kompletnie zmieniła swój charakter. Joan pokonał ostrożnie fragment pełen kamieni i przejazdów przez rzeki i choć zakończył dzień z drugim czasem, to i tak powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej do 18 minut i 19 sekund.

 

Sprawdź też: Honda wyprodukowała łącznie 100 milionów samochodów na całym świecie

 

Dzień na przysłowiowym podium zakończył także Michael Metge, który dzięki świetnemu tempu i bezbłędnej nawigacji uzyskał trzeci czas odcinka. „Mika” awansował dzięki temu na jedenaste miejsce w klasyfikacji rajdu. Francuz był jednym z zawodników, którzy stracili czas dzień wcześniej, po tym jak organizatorzy nie skorygowali wyników tych, którzy z powodu ulewy utknęli na sekcji dojazdowej na podjeździe w stronę Jujuy.

 

Małe problemy na początku czwartkowego etapu miał z kolei Ricky Brabec, który zgubił drogę i stracił czas, ale ostatecznie dotarł do mety w Tupizie z jedenastym rezultatem i jest ósmy w generalce. Podobną przygodę zaliczył Paulo Goncalves, który następnie zatrzymał się blisko mety, aby udzielić pomocy i wezwać helikopter, gdy tuż przed nim upadł ubiegłoroczny zwycięzca Toby Price, który złamał nogę.

 

Piątkowy, liczący 692 kilometry, etap z Tupizy do Oruro także upłynie pod znakiem jazdy na dużych wysokościach, licznych wydm i wymagającej nawigacji.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie