Rekordowy rok Volkswagena w Polsce

Niemiecki producent ma powody do zadowolenia
Rekordowy rok Volkswagena w Polsce
Fot. Volkswagen
05.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Volkswagen zakończył miniony rok na fotelu lidera pod względem liczby rejestracji nowych samochodów w miesiącu grudniu i na drugim miejscu w rankingu marek w całym 2016 roku. We wszystkich miesiącach ubiegłego roku marka notowała wzrost rejestracji w porównaniu z rokiem 2015. Wśród pięciu najwyżej notowanych marek pod względem rejestracji w Polsce w minionym roku, Volkswagen zwiększył udział w rynku najbardziej.

 

Sprawdź też: Dolnośląscy policjanci otrzymali nowe busy

 

W grudniu zarejestrowano w Polsce 4940 nowych osobowych Volkswagenów, czyli o blisko 10 procent więcej niż w analogicznym miesiącu 2015 roku. W całym 2016 roku wzrost liczby rejestracji był wyższy o ponad 20 procent. W ubiegłym roku nowych, osobowych Volkswagenów zarejestrowano w sumie 42 830, czyli o 7264 więcej niż przed rokiem.

 

Sprawdź też: Volkswagen Tiguan Allspace pojawi się w przyszłym roku

 

Najczęściej rejestrowanym nowym modelem marki Volkswagen w 2016 roku był Golf (12 607 szt.; +8,42 procenta). Na drugim miejscu uplasował się Passat (8840 szt.; +12,33 procenta). Oba modele znajdują się w pierwszej dziesiątce najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w Polsce. Wspomnieć należy także o Tiguanie, który w nowej wersji zadebiutował w połowie minionego roku i stał się od razu hitem sprzedaży. Tiguan jest trzecim najczęściej rejestrowanym nowym Volkswagenem w Polsce.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie