Dobra passa Peugeota na Rajdzie Dakar

Francuskie terenówki zdominowały słynny rajd
Dobra passa Peugeota na Rajdzie Dakar
Fot. Peugeot
05.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Na mecie trzeciego etapu Rajdu Dakar pierwsze potrójne zwycięstwo w tym roku odniosły załogi startujące samochodami Peugeot 3008DKR. Po pokonaniu niezwykle trudnej trasy, która prowadziła przez najwyższy punkt całego rajdu (powyżej 4900 m n.p.m.) i przyniosła spore przetasowania w tabeli, załogi Loeb/Elena, Sainz/Cruz i Peterhansel/Cottret plasują się również na trzech pierwszych pozycjach klasyfikacji generalnej rajdu.

 

Sprawdź też: Pierwsze etapowe zwycięstwo Peugeota 3008DKR w Rajdzie Dakar

 

Na trasie trzeciego etapu pułapek i problemów przybywało wraz z wysokością nad poziomem morza. Odcinek specjalny był nie tylko długi – liczył 364 km i podzielony był na dwie sekcje – lecz także bardzo skomplikowany. Piloci musieli zmierzyć się z pierwszymi w tegorocznej edycji rajdu trudnościami nawigacyjnymi, a samochody wykazać się odpornością silników na niedostatek tlenu w rozrzedzonym z powodu dużej wysokości powietrzu.

 

Stephane Peterhansel, który w dwóch pierwszych etapach rajdu wyraźnie stawiał na ostrożność, tym razem od początku odcinka specjalnego wystąpił w roli lidera zespołu Peugeot Total. Weteran Rajdu Dakar wygrał trzeci etap i zdecydowanie awansował w klasyfikacji generalnej – z miejsca siódmego na trzecie.

 

Sprawdź też: Peugeot 3008: pierwsza jazda

 

Sebastien Loeb ma za sobą szczególnie trudny dzień. Zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, musiał wystartować jako zawodnik otwierający stawkę. Na jego czasie przejazdu zaważyło przebicie opony na początku drugiej sekcji odcinka specjalnego. Pomimo tej straty Loeb zdołał utrzymać pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając w niej Carlosa Sainza o zaledwie 42 s.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie