Pierwsze etapowe zwycięstwo Peugeota 3008DKR w Rajdzie Dakar

Pierwsze etapowe zwycięstwo Peugeota 3008DKR w Rajdzie Dakar
Fot. Peugeot
04.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Na pierwszym etapie tegorocznego Dakaru Sebastien Loeb pojechał dość ostrożnie, ale na drugim odcinku specjalnym był już w swoim żywiole. Francuski kierowca jadący najnowszym Peugeotem 3008DKR pokonał trasę z Resistencia do San Miguel de Tucuman w Argentynie najszybciej z całej stawki samochodów. Dzięki wygranej etapowej Loeb i Elena wysunęli się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej rajdu.

 

Sprawdź też: Peugeot 3008: pierwsza jazda

 

Sebastien Loeb postanowił zaznaczyć swoją obecność już od pierwszego punktu kontroli przejazdu, na którym zanotował najlepszy czas. Francuz utrzymał wysokie tempo na całej długości odcinka specjalnego, liczącego 275 km i okazał się najszybszy także na wszystkich pozostałych pomiarach czasu. Oprócz wygrania etapu, załoga Loeb/Elena awansowała na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, z przewagą 28 s. nad kolejną ekipą.

 

Sprawdź też: Rajd Dakar: Polacy daleko, wywrotka Sonika

 

Trasa drugiego odcinka specjalnego dawała okazję do wykorzystania prędkości maksymalnej samochodów i pokazania ich efektywności aerodynamicznej. Modyfikacje zastosowane w nadwoziu nowego modelu Peugeot 3008DKR ułatwiały kierowcom jazdę z bardzo wysokimi prędkościami, czego oprócz Loeba dowiódł także Carlos Sainz, zdobywca trzeciego miejsca. Stephane Peterhansel i Cyril Despres mają za sobą trudniejszy dzień. Cyril stracił na trasie antenę systemu Sentinel, który ostrzega zawodnika o zbliżaniu się szybszego rywala z tyłu. Z kolei Stephane miał na trasie problemy spowodowane niekorzystną dla siebie pozycją startową.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie