Udany początek Dakaru dla motocyklistów Monster Energy Honda Team

Udany początek Dakaru dla motocyklistów Monster Energy Honda Team
Fot. Honda
03.01.2017
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Ricky Brabec, Michael Metge, Paulo Goncalves i Joan Barreda mają za sobą udany początek Rajdu Dakar. Po pierwszym etapie cała czwórka ekipy Monster Energy Honda Team znajduje się w czołowej ósemce.

 

Sprawdź też: Honda NC750X: turystyk za rozsądne pieniądze [TEST]

 

Długo wyczekiwany, liczący 39 kilometrów, pierwszy odcinek tegorocznego Dakaru upłynął pod znakiem szybkiej jazdy zawodników dosiadających motocykli Honda CRF450 RALLY. Krótka próba w Paragwaju była świetną rozgrzewką dla reprezentantów ekipy Monster Energy Honda Team. Po dwóch dniach odbiorów i badań technicznych wreszcie rozpoczęła się prawdziwa walka. Mimo wcześniejszych, intensywnych opadów deszczu, w poniedziałek pogoda nie była specjalnym problemem.

 

Sprawdź też: Honda CRF1000L Africa Twin: legenda powróciła! [TEST]

 

Amerykanin Ricky Brabec przez pewien czas był nawet autorem najlepszego czasu dnia, ostatecznie kończąc pierwszy etap na drugiej pozycji, zaledwie dwanaście sekund za liderem. Drugi czas uzyskał następnie Michael Metge, jednak z powodu kary czasowej za przekroczenie prędkości spadł na ósme miejsce. Przysłowiowe podium uzupełnił ostatecznie Paulo Goncalves, na kolejnej Hondzie CRF450 RALLY w barwach Monster Energy Honda Team, z kolei pierwszą piątkę zamknął Joan Barreda.

 

We wtorek motocyklistów czeka licząca aż 803 kilometrów, w tym 275 km odcinka specjalnego, trasa prowadząca z miejscowości Resistencia do San Miguel de Tucuman.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie