Dolnośląscy policjanci otrzymali nowe busy

Dolnośląscy policjanci otrzymali nowe busy
Fot. Policja
30.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Polska policja zakupiła łącznie sto Volkswagenów w wersji T6 i pięćdziesiąt busów transportowych marki Ford model Transit. Nowe policyjne Volkswageny z dwulitrowym silnikiem benzynowym TSI o mocy 150 KM wykorzystywane będą głównie do realizacji zadań prewencyjnych i służby patrolowej. Wybór silnika benzynowego podyktowany był typowo miejską eksploatacją pojazdów, która charakteryzuje się przemieszczaniem na odcinkach kilku kilometrów i ciągłym uruchamianiu silnika. Wszystkie zakupione pojazdy zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Po niezbędnych modyfikacjach pojazdami będzie mogło jednorazowo podróżować pięciu policjantów oraz dwie osoby zatrzymane. Auta trafią do funkcjonariuszy z powiatów: jeleniogórskiego, legnickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, kłodzkiego, lubańskiego, zgorzeleckiego oraz lwóweckiego.

 

Fot. Policja

 

Natomiast specjalistyczne Fordy służące do konwojowania osób zatrzymanych wyposażono w dwulitrowe silniki wysokoprężne o mocy 130 KM oraz profesjonalną zabudowę przedziału dla osób konwojowanych. Przystosowanie tej części aut obejmowało m.in. wydzielenie specjalnej bezpiecznej przestrzeni z wentylacją nawiewno-wywiewną oraz ogrzewaniem postojowym. Samochodami konwojować będzie można teraz jednorazowo trzy osoby, a ich konstrukcja zabudowy przeznaczona jest do wykonywania transportu na dużych dystansach. Pięć tego typu pojazdów służbowych trafi do Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

 

Sprawdź też: Nowe radiowozy dla łódzkich policjantów z Oddziału Prewencji

 

Wszystkie samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

 

Środki na zakup nowych pojazdów pochodzą z budżetu państwa i zostały przekazane przez Komendę Główną Policji. Auta trafiły już do poszczególnych komend wojewódzkich i zostaną teraz rozdysponowane do wielu jednostek terenowych na terenie kraju. Część tych pojazdów otrzymają funkcjonariusze pełniący służbę na Dolnym Śląsku.

 

Fot. Policja

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie