Możesz kupić auto... Władimira Putina!

Co za okazja!
Możesz kupić auto... Władimira Putina!
Fot. Mobile.de
29.12.2016
Łukasz Kuźmiuk

Samochody wpływowych oraz znanych ludzi zawsze wzbudzają ciekawość i są obiektem pożądania. Przykładowo Jan Paweł II otrzymał od Ferrari jeden egzemplarz modelu Enzo, który z czasem trafił na aukcję i w nowe ręce, a Barack Obama znany jest z poruszania się służbową "Bestią". O ile auto będące własnością USA raczej nie trafi w ręce osoby prywatnej, o tyle macie szansę wejść w posiadanie pojazdu, którym podróżował przywódca Rosji - Władimir Putin.

 

 

Mowa o Mercedesie Klasy S z roku 1995 (oznaczenie fabryczne W140). Niemiecka limuzyna została wydłużona (wariant Pullman) i opancerzona. Auto spełnia normy opancerzenia B6/B7, więc trzeba się naprawdę mocno natrudzić, by uszkodzić ten wóz. Nic dziwnego, wszak tym pojazdem podróżował przywódca jednego ze światowych mocarstw.

 

Sprawdź też: Tak w Japonii włączają się do ruchu kolumny rządowe [WIDEO]

 

Pod maską Mercedesa tkwi 6-litrowy silnik benzynowy V12, generujący 394 KM. Moc wydaje się być duża, ale nie zapominajmy, że dodatkowe opancerzenie nadwozia zwiększyło masę pojazdu do około 4,5 tony. Auto przejechało zaledwie 25 tys. km, więc tak zachowany egzemplarz należący do jednego z najważniejszych ludzi na świecie jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. Warto dodać, bogatych kolekcjonerów, ponieważ za limuzynę trzeba zapłacić 1,3 mln euro, czyli około 5,74 mln zł.

 

Link do ogłoszenia znajdziecie tutaj: Mercedes-Benz S 600 Pullman.

Polecane wideo

Możesz kupić auto... Władimira Putina!
Możesz kupić auto... Władimira Putina! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie