Kontrole ITD w Budzisku: kierowcy z Rosji i Litwy nie są bezkarni

Kontrole ITD w Budzisku: kierowcy z Rosji i Litwy nie są bezkarni
Fot. GITD
28.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Nocne kontrole prowadzone przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku i Zespołu Zamiejscowego GITD 20 grudnia br. na terenie byłego przejścia granicznego w Budzisku wykazały szereg poważnych naruszeń u przewoźników zagranicznych.

 

Sprawdź też: Fotoradary na terenie Warszawy znów będą działać

 

Po analizie dokumentów okazanych przez kierowców rosyjskiej załogi stwierdzono wykonywanie międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy bez wymaganego zezwolenia. Po dokonaniu oględzin pojazdu stwierdzono niedozwolone urządzenie służące do manipulacji czasem pracy. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą ograniczoną zgodnie z art. 92a pkt 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym do 10000 zł zaś kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 4500 zł.

 

Kolejną zatrzymaną do kontroli ciężarówkę prowadził pijany litewski kierowca. Badanie wykazało 0,7 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (około 1,4 promila). Dodatkowo kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy w związku z tym został przekazany funkcjonariuszom policji, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w sprawie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie