Nowy Suzuki Swift zadebiutował w Japonii

Nowy Suzuki Swift zadebiutował w Japonii
Suzuki Swift/fot. Suzuki
28.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Jak zapewnia producent, nowy Swift wyróżnia się ciekawym, sportowym wzornictwem, świetnymi właściwościami jezdnymi i niskim zużyciem paliwa. Pod jego maską znajduje się silnik 1.2 DUALJET współpracujący z systemem hybrydowym SHVS. Swift został zbudowany na nowej, lekkiej płycie podłogowej zaprojektowanej w technologii „HEARTECT”.

 

Swift w wersji RS napędzany jest silnikiem turbodoładowanym BOOSTERJET o pojemności 1 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa, który jest zestrojony z 6-stopniową przekładnią automatyczną. Takie połączenie ma zapewniać dobre osiągi i przyzwoite przyspieszenie przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa.

 

Sprawdź też: Suzuki wesprze polskich zawodników piłki ręcznej

 

Suzuki Swift/fot. Suzuki

 

Po raz pierwszy w samochodzie Suzuki zastosowano system przeciwdziałania kolizjom Dual Sensor Brake Support (DSBS). Wykorzystuje on kamerę i czujnik laserowy wraz z automatycznymi światłami drogowymi, które dostosowują wysokość padania wiązki światła do otoczenia pojazdu. Pakiet obejmuje także aktywny tempomat, który automatycznie zachowuje zadaną odległość do samochodu jadącego przed Swiftem.

 

Nowy Suzuki Swift trafi do sprzedaży już 4 stycznia 2017 r. Auto najpierw zostanie wprowadzone na rynek japoński - wersja europejska zostanie zaprezentowana podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie w marcu 2017 roku.

 

Suzuki Swift/fot. Suzuki

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie