Rekord gliwickiej fabryki Opla: ponad 200 tys. aut wyprodukowanych w tym roku

Rekord gliwickiej fabryki Opla: ponad 200 tys. aut wyprodukowanych w tym roku
Fot. Opel
22.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

Gliwicki zakład General Motors Manufacturing Poland ma powody do satysfakcji. Pomimo faktu, że 2016 rok jeszcze nie dobiegł końca, już wiadomo, że będzie on rekordowy pod względem liczby wyprodukowanych tu samochodów. Dzisiaj z linii produkcyjnej zakładu zjechał dwustutysięczny samochód wyprodukowany w tym roku. Jest nim czerwony Opel Astra z silnikiem 1.6 l Turbo o mocy 200 KM.

 

Sprawdź też: Opel Grandland X: nowy crossover w klasie kompaktowej

 

„To najlepszy roczny wynik produkcji w całej historii naszego zakładu, czyli od 1998 roku”. - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland Gliwice i Tychy (GMMP) oraz General Motors Powertrain Szentgotthard. „Sukces Astry to powód do dumy dla naszego zespołu. Udowodniliśmy, że w Gliwicach powstają auta o jakości na najwyższym, światowym poziomie.” – dodał.  

 

Sprawdź też: Opel radzi, jak bezpiecznie przetrwać na drogach zimą

 

Opel Astra cieszy się obecnie ogromnym powodzeniem w całej Europie i mocno winduje sprzedaż marki, ma również największy udział w produkcji gliwickiego zakładu. Nowa generacja Astry, to jeden z bestsellerów w gamie Opla. Od debiutu rynkowego Opel otrzymał już ponad 320 000 zamówień na kompaktową Astrę hatchback oraz Astrę Sports Tourer.

W Polsce Astra to również bestseller. Łącznie w okresie od stycznia do listopada zostało sprzedanych ponad 13 000 sztuk tego modelu. Wynik ten oznacza 36% wzrostu w stosunku do tego samego okresu 2015 roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie