Volkswagen Tiguan Allspace pojawi się w przyszłym roku

Nadchodzi większa i przestronniejsza wersja niemieckiego SUV-a
Volkswagen Tiguan Allspace pojawi się w przyszłym roku
Volkswagen Tiguan Allspace/fot. Volkswagen
20.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

W przyszłym roku Volkswagen wprowadzi na rynek nową, większą wersję swojego najpopularniejszego SUV-a – Tiguana. Model Allspace zaprezentowany zostanie szerokiej publiczności na początku stycznia podczas targów North American Auto Show (NAIAS, 8 – 22 stycznia) w Detroit. Już na początku lata 2017 ta siedmioosobowa wersja modelu pojawi się w sprzedaży kolejno na rynkach Ameryki Północnej, Chin oraz Europy.

Europejska wersja przedłużonego Tiguana otrzyma nazwę Allspace, podczas gdy modele, które będą sprzedawane na rynkach Chin oraz Ameryki Północnej będą się nazywały po prostu Tiguan.

 

Sprawdź też: Volkswagen pracuje nad up'em GTI


Jak wskazuje nazwa modelu, nowa wersja charakteryzowała się będzie większym (o 11 cm) rozstawem osi, a co za tym idzie większą przestrzenią dla kierowcy i pasażerów oraz do przewiezienia bagażu. Dzięki temu, podróżujący autem będą mieli jeszcze większe możliwości aranżacji przestrzeni wewnątrz Tiguana, SUV-em Volkswagena będzie można przewieźć aż siedem osób. Dodatkowo Tiguan Allspace, tak samo jak wersja ze standardowym rozstawem osi, będzie mógł być wyposażony w pełną gamę opcjonalnych elementów i systemów zwiększających komfort podróżowania.

 

Volkswagen Tiguan Allspace/fot. Volkswagen

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie