Krakowskie MPK SA kupiło kolejne autobusy przegubowe

Flota miejskich autobusów już niebawem zostanie odświeżona
Krakowskie MPK SA kupiło kolejne autobusy przegubowe
Solange Olszewska i Rafał Świerczyński/fot. Solaris
15.12.2016
Źródło/Foto: Mat. prasowe

14 grudnia przedstawiciele MPK SA w Krakowie oraz firmy Solaris Bus & Coach SA podpisali umowę na dostawę 77 nowoczesnych autobusów przegubowych o długości 18 metrów z silnikami Euro 6. Umowa została podpisana w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

 

– Z dużą satysfakcją podpisywałem umowę na dostawę nowych autobusów do Krakowa. Oznacza ona bowiem, że już w połowie przyszłego roku mieszkańcy zyskają kolejne nowoczesne i komfortowe pojazdy. Gdy policzymy wszystkie zamówienia MPK SA w latach 2016 i 2017 to okaże się, że w bardzo krótkim okresie czasu kupiliśmy prawie 200 nowych przyjaznych dla środowiska autobusów. W historii MPK tak dużych zakupów jeszcze nie było – podkreślał Rafał Świerczyński, Prezes Zarządu MPK SA w Krakowie.

 

Sprawdź też: Solaris i Stadler razem powalczą o polski i europejski rynek pojazdów szynowych

 

Od podpisania umowy producent Solaris Bus & Coach SA będzie miał 7 miesięcy na dostarczenie wszystkich autobusów do Krakowa. To oznacza, że zaczną wozić pasażerów w połowie przyszłego roku.

 

– Inwestycja w niskoemisyjny transport publiczny jest dla takiego miasta jak Kraków, jednym z priorytetowych zadań. Jesteśmy dumni, że firma Solaris może aktywnie brać udział w programie unowocześniania komunikacji miejskiej w Krakowie. Przewoźnika i pasażerów możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wszystkie 77 autobusów terminowo i w jak najwyższej jakości – powiedziała Solange Olszewska, prezes zarządu Solaris Bus & Coach.

 

Sprawdź też: Pierwsze dostawy w ramach największego kontraktu w historii firmy Solaris na dostawę 300 autobusów do Włoch

 

Autobusy wyróżniają się nie tylko innowacyjnym designem, ale także wysokim komfortem jazdy – pasażerowie będą cieszyć się bardziej przestronnym wnętrzem pojazdu, większą liczb miejsc siedzących dostępnych z niskiej podłogi czy rozbudowanym systemem informacji pasażerskiej prezentowanym na ekranach wysokiej rozdzielczości. Autobusy będą niskopodłogowe, wyposażone w klimatyzację, monitoring i automat biletowy. Będą w nich także zamontowane specjalne platformy ułatwiające osobom poruszającym się na wózkach wjazd i wyjazd z pojazdu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie