Ferrari J50 z okazji 50-lecia obecności włoskiej firmy w Japonii

Powstanie zaledwie 10 egzemplarzy
Ferrari J50 z okazji 50-lecia obecności włoskiej firmy w Japonii
Ferrari J50/fot. Ferrari
14.12.2016
Łukasz Kuźmiuk

Najnowszy projekt producenta z Maranello do samego końca został utrzymany w tajemnicy. I dobrze, bo J50 jest dużym i pozytywnym zaskoczeniem dla każdego fana motoryzacji. Włosi wiedzą, jak uczcić swoją 50. rocznicę obecności w kraju Kwitnącej Wiśni.

 

 

Sprawdź też: Nietypowa reklama Ferrari GTC4 Lusso T [WIDEO]

 

Ferrari J50 powstało na bazie modelu 488 GTB, ale nadwozie unikatowego modelu w ogóle tego nie zdradza. Najnowsze dziecko firmy z Maranello nie jest już w zwykłym kabrioletem, a raczej autem z karbonowym dachem typu targa. Dwa panele dachowe można zdjąć i schować za fotelami. Trzeba przyznać, że J50 prezentuje się świetnie. Jest bardzo nowoczesne i pomimo, że nie przypomina za bardzo pozostałych obecnie sprzedawanych modeli Ferrari, nie mamy wątpliwości jakiej marki jest jubileuszowy pojazd. O tym, że Ferrari J50 ma wspólne korzenie z 488 GTB, świadczy kabina pasażerska - w obydwu przypadkach jest niemal identyczna.

 

W centralnym miejscu auta zagościł podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V8 o pojemności 3.9 litra, generujący 690 Km. Oficjalne dane techniczne nie są znane, ale włoskie superauto powinno przyspieszać od 0 do 100 km/h w około 3 s. Prędkość maksymalna pojazdu to 325 km/h.

Polecane wideo

Ferrari J50 z okazji 50-lecia obecności włoskiej firmy w Japonii
Ferrari J50 z okazji 50-lecia obecności włoskiej firmy w Japonii - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie