Der neue Passat, czyli pierwsze szkice nowego VW ujawnione!

Mamy pierwsze szkice nowego Passata. Ciekawe ile z tych atrakcyjnych kresek przetrwa próbę czasu i czy rzeczywiście VW będzie tak wyglądać?
Der neue Passat, czyli pierwsze szkice nowego VW ujawnione!
Tu jeszcze płaski i "sportowy". Ciekawe czy sylwetka nabierze lekkości? Zdjęcie: VW
27.05.2014
Rafał Jemielita

Premiera nowego Passata będzie jesienią. Na razie Niemcy poinformowali o zmianach, które chcą wprowadzić, żeby ósma generacja VW sprzedawała się wciąż na dobrym poziomie (a warto wiedzieć, że Passat jest w produkcji od 41 lat i dotąd znalazł 23 miliony nabywców).

Charakterystyczny "nowy" grill pozostanie. Zdjęcie: VW


Auto będzie mieć nową, wzmocnioną i jeszcze sztywniejszą strukturę nadwozia (stal formowana na gorąco, w niektórych fragmentach łączona z aluminium). Będzie o 85 kg lżejszy niż poprzednik, co pozwoli poprawić (zmniejszyć zużycie paliwa o 1/5). Kabina? Większa w każdym sensie, czyli pasażerowie mogą liczyć na wygodę, komfort, miejsce na nogi itd. Co pod maską? Nowy silnik wysokoprężny z podwójnym doładowaniem - z dwóch litrów pojemności niemieckim inżynierom udało się wycisnąć 240 koni (moment obrotowy 500 Nm). Będzie hybryda z możliwością doładowania (jeżdżąca w trybie całkowicie elektrycznym)!

Wzmocniona, sztywniejsza struktura nadwozia. Zdjęcie: VW

 

Na liście tego, co w środku: 12,3-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny, HUD pokazujący dane na przedniej szybie, kamery 360 stopni, najnowszej generacji Park Assist (z opcją samoczynnego parkowania w miejscach, gdzie nie da się otworzyć drzwi - kierowca wysiądzie z Passata, wciśnie guzik i auto wjedzie dokąd należy) i Trailer Assist, czyli asystent cofania z przyczepką (pierwszy na świecie).

 

Agresywnie stylizowane światła i rury wydechowe w zderzaku - ładny. Zdjęcie: VW

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie