Honda Rebel 500: bobber dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2

Nowość z Japonii
Honda Rebel 500: bobber dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2
Honda Rebel 500/fot. Honda
25.11.2016

Dla wielu motocyklistów z Generacji Y, czyli osób w wieku poniżej 20 lat, które wychowały się w cyfrowej erze, motocykle są czymś więcej, niż tylko środkami transportu. Maszyny te muszą reprezentować określony styl życia i właściwy stosunek do otaczającego świata, dzięki czemu ich właściciele będą mogli wyrazić swoją tożsamość. Oczekiwania osób z Generacji Y różnią się od wymagań motocyklistów z mainstreamu, przez co modele oferowane tej grupie klientów muszą dopasowywać się do usposobienia właściciela i dawać możliwość wprowadzania modyfikacji.

 

 

Proces tworzenia Hondy Rebel rozpoczął się w Ameryce Północnej. Celem zespołu było rozpalenie wyobraźni młodych motocyklistów poprzez zaoferowanie im maszyny różniącej się od tradycyjnych cruiserów. Motocykl utrzymano w stylu custom, który cechuje się klasycznym, ponadczasowym wyglądem okraszonym nowatorskimi, niepowtarzalnymi elementami stylizacyjnymi. Według producenta model Rebel jest łatwy wprowadzeniu i eksploatacji, przy czym pozwala również użytkownikowi na puszczenie wodzy fantazji.

 

Sprawdź też: Honda NC750S: idealny motocykl do miasta [TEST]

 

Nowy Rebel jest wąski i ma nisko umieszczoną kanapę kierowcy, przez co jest łatwy w prowadzeniu przy niskich prędkościach. Podczas jazdy motocyklista przybiera zrelaksowaną pozycję z lekko rozszerzonymi ramionami, odpowiadającą pozycji stóp na podnóżkach. Nowością w Hondzie Rebel jest stalowa rama rurowa, tworząca nowoczesny kształt odchylonego motocykla typu „bobber” z grubymi oponami. Element ten został maksymalnie przyciemniony przy zastosowaniu minimalnej warstwy lakierniczej, oferując dodatkowo możliwość przekształcenia siedziska z jedno- w dwuosobowe za pomocą dwóch śrub.

 

Źródłem napędu jest rzędowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm3, oferujący wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości oraz płynną, liniową charakterystykę oddawania mocy. Z uwagi na zastosowany silnik, model ten może więc być eksploatowany przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii A2. Maksymalny moment obrotowy (45 Nm) jest uzyskiwany przy 6 000 obr./min., a moc maksymalna (46 KM) jest dostępna przy 8 500 obr./min.

Polecane wideo

Honda Rebel 500: bobber dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2
Honda Rebel 500: bobber dla posiadaczy prawa jazdy kat. A2 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie