Od 11 maja przyszłego roku będziemy jeździć bez dokumentów?

Czyżby XXI. wiek miał dotrzeć także do administracji państwowej?
Od 11 maja przyszłego roku będziemy jeździć bez dokumentów?
23.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Ministerstwo Cyfryzacji właśnie opublikowało filmik, na którym prezentuje wygodę korzystania z mDokumentów i systemu mID. Niektóre z naszych dokumentów mają być dostępne za pośrednictwem... telefonu.

 

Prawo jazdy, dowód osobisty i kilka innych. Dokumenty te od 11 maja przyszłego roku mają być dostępne przez nasze telefony. Nie będziemy musieli wozić ze sobą "plastików", ale korzystanie z nowej technologii nie będzie obowiązkowe. Według koncepcji Ministerstwa Cyfryzacji, telefon będzie służył tylko za bramkę dostępową do danych przetrzymywanych na państwowych serwerach, więc zgubienie smartfona nie będzie oznaczało zgubienia dokumentu.

 

Według pomysłodawców nie będzie potrzebne korzystanie ze smartfonów najnowszej generacji - do wygenerowania elektronicznego dokumentu wystarczy proste urządzenie z aktywną kartą sim. Oczywiście poziom zabezpieczeń plików i informacji ma być na najwyższym poziomie. Pozostaje nam czekać do 11 maja 2017 roku - być może tego dnia w końcu nadejdzie elektroniczna rewolucja w relacjach państwo-obywatele.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie