Alfa Romeo Stelvio - pierwszy SUV włoskiej marki

Doczekaliśmy się
Alfa Romeo Stelvio - pierwszy SUV włoskiej marki
Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio/fot. Alfa Romeo
17.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Ledwo opadł kurz po przepięknej Giulii Quadrifoglio, a Alfa Romeo już prezentuje kolejny model. Tym razem jest to Stelvio, pierwszy w historii marki SUV. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku limuzyny, także i w tym przypadku Włosi najpierw zaprezentowali auto w najmocniejszej wersji Quadrifoglio.

 

 

Sprawdź też: Alfa Romeo Giulia Veloce: nieco słabsza siostra Quadrifoglio Verde

 

Model Stelvio został oparty na tej samej płycie podłogowej co Giulia, ale to nie jedyne wspólne elementy obydwu pojazdów. Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio przejęła silnik najmocniejszego wariantu limuzyny. Mowa o podwójnie turbodoładowanym motorze benzynowym V6 o pojemności 2.9 litra. Jednostka napędowa generuje aż 510 KM i 600 Nm, które trafiają na wszystkie koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni automatycznej. SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,9 s, a jego prędkość maksymalna to aż 284 km/h. Mocarny silnik to nie wszystko, dlatego Włosi dorzucili do auta węglowo-ceramiczny układ hamulcowy oraz adaptacyjne zawieszenie.

 

Niestety Alfa Romeo nie zaszalała z ilością opublikowanych informacji. Z pewnością już niebawem dowiemy się czegoś więcej o pierwszym SUV-ie marki, a także poznamy jego mniej hardcorowe warianty.

Polecane wideo

Alfa Romeo Stelvio - pierwszy SUV włoskiej marki
Alfa Romeo Stelvio - pierwszy SUV włoskiej marki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie