Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet: premiera już za kilka dni

To będzie najbardziej luksusowy kabriolet w ofercie Mercedesa
Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet: premiera już za kilka dni
Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet/fot. Mercedes-Maybach
14.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Mercedes-Maybach po sukcesie Klasy S z czterodrzwiowym nadwoziem poszedł o krok dalej i już za kilka dni zaprezentuje dwudrzwiową "esę" w wersji ze składanym dachem. Mercedesa-Maybacha S 650 Cabriolet poznamy już 16. listopada, tuż przed ruszeniem salonu samochodowego w Los Angeles. 

 

Do tej pory Niemcy nie zdradzili zbyt wielu szczegółów dotyczących nowego modelu. W sieci pojawił się oficjalny filmik promocyjny oraz kilka zdjęć - i to wszystko. Z zewnątrz Mercedes-Maybach nie będzie się znacząco różnić od zwykłego Mercedesa Klasy S Cabriolet, ale wnętrze ma być jeszcze bardziej luksusowe.

 

 

Sprawdź też: Mercedes-Maybach Klasy S 600 na torze Nurburgring [WIDEO]

 

Pod maską luksusowego kabrioletu zagości 6-litrowy silnik benzynowy V12 wspomagany turbodoładowaniem, pochodzący z Mercedesa-AMG S 65 Cabriolet. Motor rozwija aż 630 KM i niewyobrażalne 1000 Nm. Prawdopodobnie w Mercedesie-Maybachu będą to identyczne wartości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wzmocnić potężną jednostkę napędową.

 

Cena jest nieznana, jednak wiemy, że Mercedesa-AMG S 65 Cabriolet został wyceniony na nieco ponad milion złotych, a przecież Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet będzie bardziej luksusowym pojazdem. Warto dodać, że powstanie zaledwie 300 egzemplarzy niemieckiego kabrioletu, co również może wpłynąć na wyższą kwotę zakupu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie