Kierowcy walczą z podwyżkami OC i AC

Polacy kombinują jak tylko mogą
Kierowcy walczą z podwyżkami OC i AC
Fot. Skoda
07.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Podwyżki OC i AC były w tym roku na tyle duże, że większość kierowców musiała znacznie głębiej sięgnąć do portfela przy zakupie ubezpieczeń. Co więcej, możliwe że to nie koniec wzrostu cen. Jak wiadomo my, Polacy, nie lubimy płacić więcej za to co dotąd kupowaliśmy, dlatego właściciele pojazdów zaczęli szukać sposobów na zmniejszenie wydatków związanych z OC i AC. Tak donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

 

Sprawdź też: Oto dowód na to, że starzy ludzie nie powinni prowadzić aut [WIDEO]

 

Jakie sposoby wykorzystują polscy kierowcy? Przy zakupie ubezpieczeń m.in. zmieniamy kod pocztowy miejsca zamieszkania, podajemy nieprawdziwe informacje o miejscu pozostawienia auta na noc oraz zmniejszamy liczbę szkód. Wszystko to ma na celu obniżenie końcowej kwoty zakupu OC i AC. Jak twierdzi Bartłomiej Chmielowiec z Biura Rzecznika Finansowego, kombinują nawet właściciele flot deklarując używanie pojazdów w celach prywatnych a nie zarobkowych. W jednym z przypadków takie działanie pozwoliło na obniżenie ceny OC z 10 tys. zł do 1,8 tys. zł.

 

Sprawdź też: To wideo udowadnia wyższość transportu zbiorowego nad samochodami


Oczywiście kombinacje przy zakupie ubezpieczeń niosą za sobą ryzyko i problemy w trakcie kolizji. W przypadku OC ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty świadczenia z polisy sprawcy, jednak może zażądać dopłaty do składki. Podobnie jest w przypadku AC, ale w skrajnych ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania. Jak żyć?

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie