Poszerzanie jezdni jeszcze nigdy nie było tak łatwe

Bardzo sprytne i bardzo skuteczne rozwiązanie
Poszerzanie jezdni jeszcze nigdy nie było tak łatwe
Road Zipper/fot. YouTube
03.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

W Stanach Zjednoczonych ruch samochodowy jest znacznie większy niż w Polsce i wiemy o tym wszyscy. Nic dziwnego, w Ameryce nieposiadanie własnego auta jest jak dobrowolne przykucie się do łóżka - pojazdy są tam po prostu niezbędne. Skoro na drogach jest tak wiele maszyn, to utrzymanie płynności ruchu na drogach wymaga szczególnych rozwiązań. Jednym z nich jest Road Zipper.

 

Sprawdź też: Kierowca ciężarówki uszkodził tunel w Krakowie [WIDEO]

 

Road Zipper to urządzenie, które służy do... przestawiania pasów ruchu. Zastanawiacie się o co chodzi? W miastach jest tak, że rano tworzą się korki w jedną stronę, np. do centrum, a popołudniu w drugą, np. w kierunku obrzeży miejscowości. Road Zipper przestawia elastyczną barierę pomiędzy jezdniami, tworząc tymczasowy dodatkowy pas, by rozluźnić zator i usprawnić ruch pojazdów. Bardzo sprytne i pomysłowe rozwiązanie.

 

Na poniższym filmiku zobaczycie jak działa Road Zipper, służący na moście Golden Gate w San Francisco. Szkoda, że rozwiązanie polegające na zmianie szerokości jezdni nie jest stosowane w Polsce. Może kiedyś...

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie