Volkswagen wycofuje się z WRC?

Bieżący sezon będzie ostatnim w którym oglądać będziemy na oesach niemieckie rajdówki. Ale tego na razie nie wiemy...
Volkswagen wycofuje się z WRC?
fot: Red Bull
01.11.2016
Michał Trocki

Jak podaje doskonale zorientowany w sprawach rajdowych portal autosport.com podczas posiedzenia zarządu VW, we wtorek, zapadła decyzja o zakończeniu programu startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
Choć informacje o możliwym wycofaniu się koncernu z cyklu WRC pojawiały się od jakiegoś czasu, to intensywne prace nad nową ewolucją auta pozwalały wierzyć, że taka decyzja jednak nie zapadnie. Okazało się jednak, że od przyszłego roku niemieckie rajdówki znikną z odcinków specjalnych. Ta zmiana jest najprawdopodobniej podyktowana długotrwałą strategia koncernu, który nie chce już promować się poprzez sport. Z udziału w wyścigach długodystansowych wycofuje się bowiem również Audi.

Zakończenie udziału Volkswagena w cyklu WRC oznacza również, że na rynek transferowy trafiają Ogier, Jari-Matti Latvala oraz Andreas Mikkelsen. A to poważnie ograniczy szanse powrotu Roberta Kubicy do ścigania na najwyższym poziomie. Przed kilkoma dniami pojawiły się bowiem plotki, że polak ma trafić do nowo powstającego zespołu Toyoty.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie