Kierowcy, nie bawcie się telefonami w trakcie jazdy [WIDEO]

Sytuacja wyglądała nieciekawie
Kierowcy, nie bawcie się telefonami w trakcie jazdy [WIDEO]
Fot. YouTube
31.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

W dobie serwisów społecznościowych oraz nieustannej komunikacji z innymi ludźmi smartfony pełnią coraz to ważniejszą funkcję. Niektórzy są tak związani z telefonami, że używają ich na okrągło, także w trakcie jazdy autem. Jak zobaczycie, brak koncentracji może przełożyć się na fatalne konsekwencje.

 

Sprawdź też: Koszmarny wypadek w Korei Południowej [WIDEO]

 

Sytuacja z poniższego nagrania wydarzyła się w Wielkiej Brytanii, na drodze szybkiego ruchu. 30-letni Rumun, Razvan Rusu, prowadząc ciężarówkę jednocześnie spoglądał w ekran swojego telefonu. Zapomniał jedynie, że podczas szybkiej jazdy sytuacja na trasie może zmienić się w ciągu zaledwie kilku sekund. W pewnym momencie auta jadące przed Razvanem zaczęły hamować jednak sprawca wypadku nawet nie zareagował. Efekt był taki, że do szpitala trafiło dwóch kierowców osobówek.

 

Po zdarzeniu Razvan Rusu uciekł do ojczyzny (wypadek miał miejsce w marcu br.), jednak po kilku miesiącach wrócił do Wielkiej Brytanii. Po powrocie został złapany przez policję i na 8 miesięcy trafił do więzienia za niebezpieczną jazdę.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie