Skoda odświeżyła Octavię [Aktualizacja]

Chyba jednak lepiej było przed "upiększeniem"...
Skoda odświeżyła Octavię [Aktualizacja]
Skoda Octavia/fot. Skoda
06.11.2016
Łukasz Kuźmiuk

Skoda Octavia to jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce, dlatego większość rodzimych kierowców z zainteresowaniem śledzi losy modelu. Z tego powodu facelifting Octavii nie może przejść bez echa. Wolelibyśmy jednak, by było na odwrót.

 

Spójcie tylko na poniższe zdjęcie - po lewej znajduje się Octavia po faceliftingu, a po prawej przed. Która ładniejsza?

 

Skoda Octavia/fot. Skoda


Jasne, że ta po prawej! Nie wiem co projektanci chcieli uzyskać, że odświeżenie Octavii zdecydowanie nie wyszło temu modelowi na dobre. Przód czeskiego hitu ma nawiązywać do nowego Kodiaqa, ale moim zdaniem nie powinni byli tego robić za taką cenę. Nowością w odmłodzonej Skodzie Octavii są w pełni LED-owe przednie reflektory. Z tyłu również zmieniono lampy, ale na szczęście w tej partii nadwozia obyło się bez stylistycznej rewolucji.

 

Sprawdź też: 15 lat Skody Superb: flagowy model marki osiąga kamień milowy produkcji

 

W kabinie pasażerskiej zagościł większy, bo o przekątnej 9,2 cala, ekran systemu multimedialnego Columbus. Przyciski do sterowania systemem zamieniono na panele dotykowe, zaś w niektórych elementach wnętrza pojazdu zamontowano tzw. ambientowe oświetlenie.

 

 

Sprawdź też: Skoda Fabia z wnętrzem od... Carlex Design

 

Gama jednostek napędowych składa się z pięciu benzynowych silników TSI oraz czterech wysokoprężnych TDI. Najsłabszy motor to benzynowe 1.0 l TSI o mocy 84 KM, a najmocniejszym to 184-konne 2.0 l TDI. "Serducha" połączono z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi, 6-stopniowymi "automatami" DSG oraz 7-biegowymi przekładniami automatycznymi DSG (w wariantach z napędem na wszystkie koła).

 

Sprzedaż odmłodzonej Skody Octavii ruszy pod koniec roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w styczniu 2017 roku.

 

[Aktualizacja, 06.11.2016 r.]

Skoda zaprezentowała zdjęcia wnętrza odświeżonej Octavii. Zmiany są ledwo dostrzegalne, więc mniej wprawni obserwatorzy mogą mieć problemy z dostrzeżeniem modyfikacji. Zmieniono ekran odświeżonego systemu multimedialnego - jest większy (maksymalnie może mieć przekątną 9,2 cala), a zamiast bocznych przycisków zastosowano dotykowe panele po lewej stronie. Ponadto we wnętrzu odmłodzonej Skody Octavii pojawiło się ambientowe podświetlenie, które ma uprzyjemniać podróże. Nowością jest również opcjonalna podgrzewana kierownica oraz schowek z możliwością bezprzewodowego ładowania smartfonów.

 

Polecane wideo

Skoda odświeżyła Octavię
Skoda odświeżyła Octavię - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie