Mercedes zaprezentował koncepcyjną Klasę X w dwóch wersjach

Na wariant produkcyjny niemieckiego pick-up'a musimy jeszcze trochę poczekać
Mercedes zaprezentował koncepcyjną Klasę X w dwóch wersjach
Mercedes-Benz Klasy X Concept/fot. Mercedes-Benz
26.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

Mercedes-Benz Klasy X to konstrukcyjny krewniak Renault Alaskana (oferowanego w Ameryce Południowej) oraz Nissana Navary, jednak tylko on jeszcze nie doczekał się premiery swojej produkcyjnej wersji. Na razie Niemcy pokazali nam dwa pojazdy koncepcyjne, które mają za zadanie zaprezentować umiejętności projektantów pracujących dla koncernu ze Stuttgartu i sprawdzić gust potencjalnych klientów.

 

 

Sprawdź też: Mercedes-Benz Klasy E All-Terrain: uterenowione kombi

 

"Stylish Explorer" to luksusowy wariant pick-up'a, który wyróżnia się m.in. 22-calowymi felgami i nadwoziem bez zbędnych fajerwerków. W tym wydaniu auto prezentuje się niezwykle elegancko i luksusowo, jednak bajery pokroju tylnych świateł zajmujących cały tylny pas nadwozia raczej nie trafią do produkcji. Natomiast "Powerful Adventurer" jest odmianą nastawioną na jazdę w terenie. W tej konfiguracji samochód otrzymał m.in. podniesione zawieszenie, terenowe koła z off roadowymi oponami, dodatkowe osłony podwozia oraz czarne poszerzenia. Ciekawe w którą stronę zdecydują się pójść twórcy seryjnej odmiany Mercedesa Klasy X.

 

Sprawdź też: Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard: pancerna limuzyna dla VIP-ów

 

Mercedes-Benz Klasy X Concept/fot. Mercedes-Benz


Niemiecki pick-up standardowo będzie oferowany z napędem na tylną oś, a napęd na wszystkie koła będzie dodatkiem opcjonalnym. Auta z napędem 4Matic będą również wyposażone w reduktor, blokady dyferencjałów, dzięki czemu będą sprawować się w terenie lepiej niż wersje tylnonapędowe. Gama jednostek napędowych będzie obejmować czterocylindrowe motory wysokoprężne i benzynowe, a także turbodiesla w układzie V6.

Produkcja Mercedesa Klasy X ruszy jesienią przyszłego roku w fabryce Nissana w Hiszpanii oraz zakładzie Renault w Argentynie.

Polecane wideo

Mercedes zaprezentował koncepcyjną Klasę X w dwóch wersjach
Mercedes zaprezentował koncepcyjną Klasę X w dwóch wersjach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie