Apple porzuciło prace nad własnym samochodem

A miało być tak pięknie...
Apple porzuciło prace nad własnym samochodem
Apple/fot. Apple
18.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

Co to miało nie być, co to miał być za samochód. Okazuje się, że Apple porzuciło prace nad swoim autonomicznym pojazdem. Tak przynajmniej twierdzi Bloomberg.

 

iCar miał być pierwszym autem w historii marki z Cupertino, a przy okazji jednym z pierwszych w pełni autonomicznych pojazdów. Premiera samochodu miała nastąpić w 2019 roku, a w 2021 roku Apple iCar miał wejść do produkcji. Niestety projekt przerósł możliwości firmy, jednak Apple podobno nie wycofuje się z branży motoryzacyjnej.

 

Mówi się, że za niepowodzenie projektu odpowiadają problemy z dogadaniem się członków ekipy wyższego szczebla, a także kłopoty ze strategią działania oraz dostawami podzespołów. Co więcej, ważni pracownicy odchodzili do konkurencji, co również negatywnie odbiło się na projekcie.

 

[EDIT] Pojawiły się informacje, że prace nad autonomicznym pojazdem Apple zostały tymczasowo wstrzymane, a los projektu zostanie przesądzony w przyszłym roku. Co stanie się z samochodem z logo nadgryzionego jabłka? Powinniśmy się dowiedzieć już niebawem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie