Hennessey VelociRaptor 6x6: Ford F-150 Raptor z dodatkową parą kół

Amerykańska odpowiedź na Mercedesa G63 AMG 6x6
Hennessey VelociRaptor 6x6: Ford F-150 Raptor z dodatkową parą kół
Hennessey VelociRaptor 6x6/fot. Hennessey
06.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

Są na świecie samochody, które tak naprawdę są bezużyteczne, przerysowane i w ogóle bezsensowne, a jednak chciałoby się je mieć. Hennessey VelociRaptor 6x6 jest jednym z nich.

 

Hennessey to tuner, który zajmuje się modyfikacjami przede wszystkim amerykańskich wozów, a przy okazji lubi zadziwiać mocą swoich pojazdów. Tym razem padło na Forda F-150 Raptor, który został poddany dużej modernizacji. Amerykański pick-up otrzymał dodatkową tylną oś, przez co wygląda jak monstrum przygotowane na wojnę. Efektem ubocznym zmian jest wydłużenie paki, ale to akurat plus - będzie gdzie wrzucać zwłoki przeciwników. Przy okazji dodano nowe zderzaki, dodatkowe oświetlenie na dachu pojazdu oraz orurowanie na pace.

 

Sprawdź też: Chevrolet Silverado HD pobił światowy rekord w holowaniu flagi

 

Zmiany poczyniono również w jednostce napędowej. Podwójnie turbodoładowany motor benzynowy V6 o pojemności 3.5 litra został wzmocniony z 455 KM do 608 KM. Wzrost mocy udało się uzyskać dzięki większym turbosprężarkom, zmienionej mapie silnika, nowemu układowi wydechowemu oraz wydajniejszemu intercoolerowi. O wytracanie prędkości kolosa dba układ hamulcowy firmy Brembo, ukryty za 20-calowymi felgami obutymi w terenowe opony. Elementy zawieszenia zostały zastąpione odpowiednikami marki Fox.

 

Hennessey VelociRaptor 6x6/fot. Hennessey

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie