Oto nowy Nissan Micra!

Ma szansę podbić rynek
Oto nowy Nissan Micra!
Nissan Micra/fot. Nissan
04.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

Nowy Nissan Micra to kolejna nowość, która pojawiła się na salonie samochodowym w Paryżu. W Europie małe hatchbacki są chętnie kupowane, a Micra już od wielu, wielu lat jest obecna na rynku. Najnowsza (już piąta) generacja modelu ma wszystko, by móc pokonać rywali.

 

Dotychczas Micra kojarzyła się z niezawodnymi miejskim autem o bezpłciowym i nudnym wyglądzie. Najnowsze wcielenie japońskiego wozu zrywa z tym wizerunkiem i w końcu wygląda jak należy. Nadwozie Nissana jest nowoczesne i bardzo atrakcyjne, dzięki czemu przyciąga spojrzenia. Co więcej, dzięki wyraźnym liniom i przetłoczeniem miejski pojazd wygląda dynamicznie, co do niedawna było nie do pomyślenia. Projektanci piątej generacji Nissana Micry spisali się celująco.

 

 

We wnętrzu pojazdu również jest nowocześnie. Deska rozdzielcza jest prosta, ale dzięki kolorowemu panelowi nie wygląda nudno. W jej centralnym punkcie umieszczono 7-calowy ekran dotykowy służący do sterowania systemem multimedialnym. Świetnie prezentuje się kierownica i szczerze powiem, że aż chciałbym sprawdzić jak leży w dłoniach. Co ciekawe, producent twierdzi, że istnieje 125 wariantów spersonalizowania auta. Na pokładzie nie zabrakło nowinek technologicznych takich jak m.in. systemu kamer 360°, asystenta pasa ruchu, systemu rozpoznawania znaków drogowych oraz asystenta awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych.

 

Sprawdź też: Nissan Navara EnGuard: koncept do zadań ratunkowych

 

Początkowo gama jednostek napędowych będzie się składać z turbodoładowanego silnika benzynowego o pojemności 0.9 litra (90 KM) oraz 1.5-litrowego turbodiesla (90 KM). Z czasem pojawi się również wolnossący, litrowy motor benzynowy o mocy 73 KM.

Nowy Nissan Micra będzie produkowany w zakładach Renault we Francji, zaś sprzedaż modelu ruszy w marcu przyszłego roku.

Polecane wideo

Oto nowy Nissan Micra!
Oto nowy Nissan Micra! - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie