Chevrolet Silverado HD pobił światowy rekord w holowaniu flagi

Bardziej amerykańsko chyba już się nie dało
Chevrolet Silverado HD pobił światowy rekord w holowaniu flagi
Chevrolet Silverado HD/fot. Chevrolet
03.10.2016
Łukasz Kuźmiuk

Wszyscy wiemy jak bardzo przywiązani są do swojej flagi Amerykanie. Czasem jednak tak ich chęć zaimponowania oddaniem do państwowego symbolu ociera się o granice kiczu i chyba właśnie tak jest w tym przypadku. Chevrolet z okazji wprowadzenia do sprzedaży nowego turbodiesla Duramax V8 pobił światowy rekord w holowaniu flagi.

 

 

Organizatorzy akcji postanowili poholować dwie flagi - USA i Texasu, w którym miało miejsce bicie rekordu. Chevrolet Silverado HD wyposażony w nową jednostkę napędową holował flagi o wymiarach ok. 12x24 m. By ustanowić nowy rekord auto musiało pokonać minimum 100 metrów bez dotknięcia ziemi flagą. Pick-up łącznie pokonał 4 okrążenia toru Texas Motor Speedway, czyli niecałe 10 km. Wynik ten zapisano w księdze rekordów Guinnessa.

 

Sprawdź też:  Wyrywanie zęba za pomocą Chevroleta Corvette [WIDEO]

 

Najnowsze wcielenie turbodiesla Duramax ma pojemność 6.6 litra. Motor w układzie V8 generuje 451 KM i aż 1234 Nm. To o 51 KM i 156 Nm więcej niż w poprzedniej edycji tej jednostki napędowej. Dzięki temu Chevrolet Silverado 2500 HD przyspiesza od 0 do 96 km/h w 7,1 s (0,7 s szybciej niż wariant z 2016 roku). Nowy silnik jest także dostępny w GMC Sierra HD.

Polecane wideo

Chevrolet Silverado HD pobił światowy rekord w holowaniu flagi
Chevrolet Silverado HD pobił światowy rekord w holowaniu flagi - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie