Pięć wyjątkowych wersji na 70-lecie Ferrari

Włosi świętują urodziny legendarnej marki
Pięć wyjątkowych wersji na 70-lecie Ferrari
Edycje z okazji 70-lecia Ferrari/fot. Ferrari
30.09.2016
Łukasz Kuźmiuk

Na salonie samochodowym w Paryżu Ferrari zaprezentowało pięć wyjątkowych edycji specjalnych. Warto jednak dodać, że to nie wszystkie wersje limitowane jakie są w planach producenta superaut, ponieważ łącznie ma być ich aż 70. Każda z nich ma być poświęcona któremuś ze słynnych kierowców lub znanemu autu wyścigowemu. Co więcej, łącznie ma powstać 350 unikalnych pojazdów.

 

 

Ferrari F12 berlinetta "Stirling" nawiązuje do Stirlinga Mossa, jednego z najbardziej znanych kierowców wyścigowych. Brytyjczyk zasiadał kiedyś za sterami Ferrari modelem 250 GT SWB Berlinetta, za kierownicą którego w 1961 roku zwyciężył Tourist Trophy.

 

Ferrari F12 berlinetta "Stirling"/fot. Ferrari

 

Ferrari 488 GTB "Schumacher" - tego pana chyba nie trzeba przedstawiać, ani jego zasług dla włoskiej marki.

 

Ferrari 488 GTB "Schumacher"/fot. Ferrari

 

Ferrari California T "Steve McQueen" powstała na wzór kultowego modelu 250 GT Berlinetta Lusso z 1963 roku, którym jeździł hollywoodzki aktor Steve McQueen. Co ciekawe, tapicerka została wykonana ze skóry wielbłąda.

 

Ferrari California T "Steve McQueen"/fot. Ferrari

 

Ferrari 488 Spider "The Green Jewel" swoją kolorystyką nawiązuje do Ferrari 365 P2, który w 1965 roku został wystawiony do 9-godzinnego wyścigu na torze Kyalami w RPA przez zespół British David Piper Racing Team. Warto dodać, że Ferrari wyścig wygrało.

 

Ferrari 488 Spider "The Green Jewel"/fot. Ferrari

 

Ferrari 488 Spider "Tailor Made" to nawiązanie do modelu 375 MM z 1953 roku, którego nadwozie zostało wykonane przez studio Pininfarina. 

 

Ferrari 488 Spider "Tailor Made"/fot. Ferrari

Polecane wideo

Pięć wyjątkowych wersji na 70-lecie Ferrari
Pięć wyjątkowych wersji na 70-lecie Ferrari - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie