Renault Trezor: przepiękny samochód koncepcyjny

Gdyby takie auta jeździły po drogach...
Renault Trezor: przepiękny samochód koncepcyjny
Renault Trezor/fot. Renault
29.09.2016
Łukasz Kuźmiuk

Na salonie samochodowym w Paryżu Francuzi musieli przedstawić coś wyjątkowego, wszak prezentują się u siebie. Renault stanęło na wysokości zadania i zaprezentowało obłędny pojazd koncepcyjny.

 

Renault Trezor, bo tak nazywa się to auto, prezentuje się zniewalająco, jednak prawdziwym zaskoczeniem może być sposób otwierania "drzwi". By wejść do kabiny pasażerskiej należy unieść szybę i pokrywę, która obejmuje niemal całą górną część pojazdu. Wygląda to efektownie, jednak zdecydowanie nie jest to rozwiązanie, które kiedyś trafi do produkcji seryjnej. Wspomnę jeszcze, że nadwozie Trezora wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu samochód waży 1600 kg.

 

 

Sprawdź też: Nissan-Renault sprzedał 350 tys. elektrycznych aut

 

Koncepcyjne Renault Trezor wyposażono w silnik elektryczny generujący 350 KM i 380 Nm. Pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w mniej niż 4 sekundy. Co ciekawe, auto otrzymało również dwie baterie oraz system odzyskiwania energii przejęty z bolidu Formuły E.

 

Popisowe dzieło Renault jest pojazdem autonomicznym. Francuzi chwalą się, że technologia ta trafi do samochodów seryjnych już w 2020 roku.

Polecane wideo

Renault Trezor: przepiękny samochód koncepcyjny
Renault Trezor: przepiękny samochód koncepcyjny - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie