Blacharz z dwóch Octavii robi jedną. Zobacz – włos się jeży na głowie... [GALERIA]

Żarty o tym, że polski blacharz wyklepie każde auto po wypadku odkładamy na bok. Zobaczcie co umieją rosyjscy blacharze
Blacharz z dwóch Octavii robi jedną. Zobacz – włos się jeży na głowie... [GALERIA]
Fot: AutoBotanik
27.09.2016
Andrzej Chojnowski

Lubimy wszyscy te dowcipy o tym jak to polski mechanik klepał rozbity samochód, klepał i za każdym razem wychodził mu przystanek autobusowy? Lubimy, podobnie jak podszyte dumą narodową opowieści o tym, że polski blacharz wyklepie auto nawet po najgorszym „dzwonie”. Śmiejemy się z tego, opowiadamy sobie historyjki o mitycznych blacharzach którzy potrafią poradzić sobie z każdą naprawą, choć tak naprawdę nikt z nas nie chciałby jeździć samochodem, który zderzył się z betonowym słupem. Co to, to nie.

 

No to teraz zobaczcie jak to się robi w Rosji. Pewien podmoskiewski serwis blacharsko-lakierniczy o nazwie Auto Botanik świadczy zwyczajne, tradycyjne, by tak rzec, usługi lakierowania, klepania i usuwania skutków miejskich "przycierek". Panowie blacharze potrafią jednak dużo więcej, i na swojej stronie internetowej pokazują, jak to określają, kolekcję najbardziej skomplikowanych napraw. Czego tam nie ma! Skasowane Porsche, Skoda Yeti właściwie bez dachu, Mercedes E-klasa zwinięty jak rogalik. Naszą uwagę przyciągnęła ta Skoda Octavia. Zobaczcie jak wyglądała, gdy trafiła do warsztatu blacharskiego, a jak – po skończeniu napraw. Szok to mało powiedziane.

 

Przed rozpoczęciem napraw auto nadawało się tylko na złom, ale w warsztacie zostało wyprostowane, rozcięte, z drugiej Octavii wzięto tę część samochodu która w naprawianym aucie była skasowana, po czym zespawano obie połówki, dodano nowe drzwi, nowy lakier i auto wyglądało jak nowe. Śmiać się? Płakać? Kto coś takiego kupuje? Kto sprzedaje? I dokąd w ogóle zmierza świat jeśli takie samochody jeżdżą po drogach?

 

Polecane wideo

Blacharz z dwóch Octavii robi jedną. Gdzie? W Rosji. Zobacz... [GALERIA]
Blacharz z dwóch Octavii robi jedną. Gdzie? W Rosji. Zobacz... [GALERIA] - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie