WRC w Polsce-znamy szczegóły

Dla fanów rajdów gwiazdka wypada w tym roku w ostatni weekend czerwca. Wtedy właśnie odbędzie się 71. Rajd Polski, który w tym roku będzie rundą WRC - Rajdowych Mistrzostw Świata.
WRC w Polsce-znamy szczegóły
21.05.2014
Michał Trocki

Na Stadionie Narodowym odbyła się konferencja, podczas której poznaliśmy szczegóły i ciekawostki związane z 71. Rajdem Polski, który odbędzie się pomiędzy 26 a 29 czerwca na szutrowych oesach w Polsce i na Litwie. Transgraniczność to pierwsza i najważniejsza nowość. W czwartek, sobotę i niedzielę kierowcy rywalizować będą w Polsce. Piątek spędzą za wschodnią granicą. W sumie rozegrane zostaną 24 odcinki specjalne i w większości to nowe próby. Najdłuższy oes będzie miał ponad 35 kilometrów.

 

Na starcie pojawią się wszyscy najlepsi zawodnicy startujący w cyklu WRC. Fan rajdów będą mieli okazję oglądać chociażby Roberta Kubicę, Sebastiana Ogiera czy Miko Hirvonena.

 

Wstęp na odcinki specjalne-jak podczas wielu rund WRC jest płatny. Bilety kosztują od 35 złotych (uprawniający do obejrzenia jednego odcinka) do 700 za Rally Pass Gold. W cenie najdroższego biletu, oprócz możliwości oglądania zmagań rajdowców w specjalnie wydzielonych strefach otrzymujemy możliwość wjazdu na parkingi tuż przy oesie, catering oraz sporo rajdowych gadżetów.

 

Runda Mistrzostw Świata rozegrana zostanie na polskich oesach już po raz trzeci. Tak rywalizowali kierowcy w 2009 roku.

 

 

71. Rajd Polski w liczbach:

100 hektarów będzie liczyła powierzchnia wszystkich stref kibców i parkingów

150 kilometrów taśmy zostanie użyte do ogrodzenia oesów

400 policjantów będzie zabezpieczało imprezę

400 samochodów będzie woziło organizatorów i gości

3000 osób pracuje przy organizacji rajdu

 100 000 kibiców spodziewają się organizatorzy

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie