Szwedzki kanał wymusił zmianę płci... ciężarówki z kreskówki!

Poprawność polityczna w Szwecji właśnie przekroczyła granice absurdu
Szwedzki kanał wymusił zmianę płci... ciężarówki z kreskówki!
Ted, a właściwie Linn z "Trucktown"/fot. YouTube
19.09.2016
Łukasz Kuźmiuk

Zazwyczaj nie tykam się polityki, bo to jedno wielkie śmierdzące bagno, jednak tym razem postanowiłem się przełamać. Takiej informacji po prostu nie można przeoczyć!

 

Większość ludzi, nawet dorosłych, lubi bajki - nie ma tu czego ukrywać. Wydawać by się mogło, że zwyczajne kreskówki nie szkodzą i nie ma w nich żadnych podtekstów, jednak szwedzka telewizja stwierdziła inaczej. "Barnkanalen" to dziecięcy kanał szwedzkiej telewizji publicznej SVT, na którym emitowane są bajki. Niestety władzom kanału coś uderzyło do głowy i stwierdzono, że programy dla dzieci są zbyt... seksistowskie. To nie żart!

 

Sprawdź też: Pierwsza na świecie "elektryczna droga" otwarta w Szwecji

 

Co więc zrobiono z tym faktem? Zmieniono płeć postaciom zwierzęcym i, tu uwaga, maszynom. Co więcej, "Barnkanalen" wymusił to na zagranicznych producentach! Z tego powodu Jett, jeden z bohaterów "Superwing", poczuł się kobietą, a podobny los spotkał Teda, ciężarówkę z bajki "Trucktown", który zmienił imię na Linn. Może jeszcze samochody zyskają penisy i waginy, żeby podkreślić jaką płeć ma poszczególna postać?

 

Tłumaczenie się dyrektora "Barnkanalen" z decyzji jest następujące: "Teraz  animowane postacie żeńskie wspinają się na drzewa, konstruują gokarty, podróżują. Czyli to, co dziewczynki robią w realnym życiu". Ponadto władze kanału chcą, by bohaterowie kreskówek płci męskiej uwydatniali swoją wrażliwą stronę. Czysty absurd!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie