Tym autem będzie ścigać się Robert Kubica

Trzymamy kciuki za naszego rodaka!
Tym autem będzie ścigać się Robert Kubica
Renault Sport R.S. 01./fot. Renault
19.09.2016
Łukasz Kuźmiuk

Już w najbliższy weekend na torze wyścigowym w Spa-Francorchamps Robert Kubica ponownie trafi za kierownicę auta wyścigowego. W ramach piątej rundy Renault Sport Trophy w sezonie 2016 Polak zasiądzie za sterami Renault Sport R.S. 01. wraz z pilotem Christophem Hamonem wystartują w samochodzie Renault Sport Racing wystawionym przez stajnię Duqueine Engineering.

 

 

Sprawdź też: Robert Kubica zasiądzie za kierownicą Renault Sport R.S.01 na torze SPA!

 

Tworząc Renault Sport R.S. 01, wyścigowy samochód o imponującym designie i rekordowych osiągach, marka Renault po raz kolejny dała świadectwo swojego zamiłowania do sportów samochodowych. Jego stylistyka, wywodząca się ze świata samochodów koncepcyjnych i podyktowana dążeniem do uzyskania optymalnego docisku aerodynamicznego, stanowi ekstremalny wyraz sportowej natury marki. Specyfikacja techniczna tego bolidu to doskonałe świadectwo umiejętności konstrukcyjnych Renault Sport – karbonowy monokok, napędzany silnikiem o mocy 550 KM, umożliwił obniżenie masy do poziomu 1140 kg. To aż nadto, aby rozpędzić Renault Sport R.S. 01 do ponad 300 km/h. Co ciekawe, jednostka napędowa pochodzi z Nissana GT-R i we francuskim bolidzie generuje 550 KM i  630 Nm. Motor zblokowano z 7-stopniową, sekwencyjną skrzynią biegów marki Sadev, która przenosi napęd na tylną oś.

 

Od 2015 roku samochód wyścigowy Renault Sport jest jedną z gwiazd World Series by Renault, w ramach nowoutworzonych mistrzostw Renault Sport Trophy, które pełnią rolę inkubatora talentów do mistrzostw GT i wyścigów wytrzymałościowych dla zawodowców.

Polecane wideo

Tym autem będzie ścigać się Robert Kubica
Tym autem będzie ścigać się Robert Kubica - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie