Skoda Kodiaq zyska podwójnie turbodoładowanego turbodiesla

Czy to będzie wersja RS?
Skoda Kodiaq zyska podwójnie turbodoładowanego turbodiesla
Skoda Kodiaq RS render/fot. X-Tomi Design
07.09.2016
Łukasz Kuźmiuk

Skoda Kodiaq dopiero co zaliczyła swoją premierę w Berlinie, a już pojawiły się informacje dotyczące przyszłości auta. Okazuje się, że do gamy jednostek napędowych czeskiego SUV-a w przyszłym roku dołączy mocny turbodiesel.

 

Podczas rozmowy z magazynem AutoExpress Christian Struber, członek zarządu Skody, zdradził, że miał już do czynienia z mocną wersją czeskiego SUV-a. Oto jego słowa: "Jeździłem tym autem w zeszłym tygodniu i było fantastyczne. Z punktu widzenia inżyniera, jasne, że chcemy dać Kodiaqowi jeszcze więcej mocy i poprawić jego osiągi. Już nad tym pracujemy! Teraz musimy tylko czekać na biznesowe uzasadnienie takiego modelu.".

 

Sprawdź też: Skoda w końcu pokazała Kodiaqa

 

Mówi się, że Kodiaq otrzyma podwójnie turbodoładowanego turbodiesla o pojemności 2 litrów. Motor ten ma rozwijać 240 KM i 500 Nm, dzięki czemu SUV Skody powinien dostarczać sporej ilości przeżyć zza kierownicy auta. Obecnie najmocniejszym silnikiem w gamie jeszcze niesprzedawanej Skody Kodiaq jest 2-litrowy "ropniak" o mocy 190 KM. Czy to oznacza, że Czesi szykują kolejnego przedstawiciela z rodziny "RS"? Skoda Octavia RS z jednostką wysokoprężną jest dostępna w salonach, więc nie można przekreślać tego scenariusza.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie