Reklama

Varsovia Concept: kolejne polskie auto w przygotowaniu

sobota 03.09.2016
Varsovia Concept: kolejne polskie auto w przygotowaniu Varsovia Concept/fot. Varsovia Motor Company Sp. z o.o.

Hybrydowa i luksusowa limuzyna z Polski? Kto wie, może w niedalekiej przyszłości ta wizja ziści się?

Ewidentnie czuć, że Polacy bardzo chcą mieć znów własną markę samochodów. Projekt New Warsaw, nowy Polonez, Arrinera i Syrenka z Kutna - te wszystkie pojazdy w mniejszym lub większym stopniu są przygotowywane do produkcji. Do wymienionych modeli dołączy również Varsovia. 

 

Polska limuzyna została zaprojektowana przez podwarszawskie studio projektowe Kadler i w założeniu prezentuje nowy poziom designu i luksusu. Jednak moim zdaniem stylistyka pojazdu jest bardzo dyskusyjna i nie wiem czemu, ale od razu kojarzy mi się z Chinami. Według pomysłodawców projektu prezentowany koncept jest zapowiedzią produkcyjnej wersji pojazdu o ściśle limitowanej ilości egzemplarzy. Głównym symbolem auta została piękna Sawa, legendarna syrena widniejąca w herbie stolicy Polski - znalazła ona swoje odbicie w statuetce na masce pojazdu, a łuski z jej ogona widoczne są w postaci charakterystycznych przetłoczeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu.

 

 

Kabina pasażerska Varsovii ma oferować o wiele więcej możliwości niż samochody dostępne na rynku. Ponadto wnętrze auta będzie stanowić połączenie luksusu z najnowszymi zdobyczami technologicznymi. Co ciekawe, projekt zakłada pozbycie się fotela przedniego pasażera, dzięki czemu osoba zasiadająca po prawej strony kanapy, czyli najważniejsza, mogłaby dysponować olbrzymią przestrzenią i wygodą. Ciekawostką są dwa 19-calowe ekrany, które wysuwałyby się znad głów podróżnych zasiadających z tyłu, a po złożeniu stanowiłyby część panoramicznego dachu. Systemem multimedialnym sterowałoby się za pomocą tabletu i myszki. Na pokładzie znalazłby się także system łączności internetowej. Twórcy Varsovii mają również w planach stworzenie rewolucyjnego systemy, który za pomocą czujników będzie dostosowywał auto do nastroju właściciela. O lepsze samopoczucie pasażerów mają zadbać m.in. fotele składające się z 9 regulowanych elementów, wyposażone w funkcję masażu, ogrzewania i chłodzenia. Materiały zastosowane do wykończenia kabiny pasażerskiej będą w 100% naturalne i najwyższej jakości.

 

Varsovia Concept/fot. Varsovia Motor Company Sp. z o.o.

 

Sprawdź też: Twórcy Nowego Poloneza budują model w skali 1:1. Wiemy jak będzie wyglądał

 

Według założeń Varsovia będzie wyposażona w hybrydowy układ napędowy, składający się z silników elektrycznych i jednostki spalinowej, pełniącej funkcję range extendera. Dzięki takiemu rozwiązaniu łączny zasięg limuzyny ma wynosić około 850 km. Przewidywana masa pojazdu to nieco ponad 2 tony. Przyspieszenie 0-100 km/h ma zajmować mniej niż 5 s, a prędkość maksymalna samochodu będzie przekraczać 200 km/h.

 

Firma zaprezentuje pełnowymiarowy prototyp pojazdu podczas jednej ze światowych wystaw motoryzacyjnych. W przypadku pozytywnego odbioru przez potencjalnych odbiorców, planowana małoseryjna produkcja rozpocznie się po 2018 roku i wyniesie maksymalnie 50 sztuk rocznie.

Łukasz Kuźmiuk

Zobacz całą galerię

Varsovia Concept: kolejne polskie auto w przygotowaniu

Varsovia Concept/fot. Varsovia Moto... następne

1/13

Reklama

Polecane wideo

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz
Reklama

Najnowsze

Reklama