Mercedes GT R szaleje po Nurburgringu

Niemiecka bestia pokazuje na co ją stać
Mercedes GT R szaleje po Nurburgringu
Mercedes-AMG GT R/fot. YouTube
29.08.2016
Łukasz Kuźmiuk

Mercedesa-AMG GT R jeszcze nie ma w sprzedaży, ale już teraz możecie zobaczyć jak sportowe coupe radzi sobie w warunkach torowych. Hardcorowego "Merca" przyłapano na torze Nurburgring, gdzie testowano możliwości i ustawienia pojazdu.

 

 

Sprawdź też: Vision Mercedes-Maybach 6: najdroższy na świecie zdalnie sterowany samochód [WIDEO]

 

Trzeba przyznać, że GT R na najsłynniejszym torze świata prezentuje się idealnie. Samochód aż kipi agresją, a sportowe smaczki w postaci m.in. dużego spojlera z tyłu i klatki bezpieczeństwa w kabinie pasażerskiej tylko podkreślają sportowy charakter auta. Całe szczęście, że za świetnym wyglądem idą świetne osiągi. Mercedes-AMG GT R pod maską skrywa podwójnie turbodoładowane V8 o pojemności 4 litrów, generujące 585 KM i 700 Nm. Moc i moment obrotowy są przekazywane tylko na tylną oś. Niemiecka bestia przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 s, a prędkość maksymalna pojazdu to aż 318 km/h.

 

Mercedes-AMG GT R trafi do sprzedaży w listopadzie. Plotki głoszą, że niemiecki producent może ograniczyć produkcję swojego sportowego modelu do 2000 egzemplarzy, więc chętni na zakup auta będą musieli liczyć na szczęście przy składaniu zamówień.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie