Tesla Model S P100D jest najlepiej przyspieszającym autem seryjnym na świecie!

Elektryczna limuzyna jest teraz jeszcze lepsza
Tesla Model S P100D jest najlepiej przyspieszającym autem seryjnym na świecie!
Tesla Model S P100D/fot. Tesla
24.08.2016
Łukasz Kuźmiuk

Plotki o Tesli Model S ze 100-kilowatogodzinną baterią stały się rzeczywistością. Amerykański producent właśnie zaprezentował topową odmianę swojej ekologicznej limuzyny.

 

2,5 s - tyle właśnie potrzebuje Model S P100D w trybie "Ludicrous" na przyspieszenie od 0 do 96 km/h. To oznacza, że ekologiczne auto stało się najszybciej przyspieszającym pojazdem produkowanym seryjnie! Superauta, a nawet większość hiperaut, mogą się schować w porównaniu do amerykańskiej limuzyny.

 

Sprawdź też: Lamborghini Aventador vs. Tesla S P90D - kto wygra pojedynek? [WIDEO]

 

Warto dodać, że topowa wersja Tesli Model S jest dostępna tylko w wariancie z dwoma silnikami i napędem na obie osie, a tryb "Ludicrous" jest wgrywany w standardzie. Co więcej, według pomiarów NEDC elektryczna limuzyna jest w stanie przejechać 613 km na jednym pełnym ładowaniu.

 

100-kilowatogodzinna bateria jest też dostępna w Tesli Model X, a tak skonfigurowany crossover na sprint od 0 do 96 km/h potrzebuje zaledwie 2,9 s! W przypadku tego modelu zasięg na jednym pełnym ładowaniu wynosi 542 km (wg standardów NEDC). 

 

Tesla Model S w wersji P100D kosztuje minimum 134 500 dolarów (około 512 tys. zł), natomiast za Model X w tej samej konfiguracji należy zapłacić co 135 500 dolarów (około 516 tys. zł). Zamówienia na ekologiczne pojazdy można składać już teraz, a pierwsze auta trafią do klientów już we wrześniu bieżącego roku.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie