Yamaha stworzy inteligentne motocykle

Na co to komu potrzebne?
Yamaha stworzy inteligentne motocykle
Motobot/fot. Yamaha
10.08.2016
Łukasz Kuźmiuk

Yamaha ogłosiła światu, że zamierza wprowadzić do motocykli systemy oparte na sztucznej inteligencji. Pomóc w tym ma doświadczenie zebrane przy okazji Motobota - robota, który potrafi jeździć na jednośladzie.

 

O ile w samochodach systemów bezpieczeństwa jest już bez liku, o tyle motocykle jeszcze się opierały bezmyślnej fali wszelakich systemów bezpieczeństwa i asystentów czegoś tam. Prezes Yamahy, w wypowiedzi dla Japan Times stwierdził, że firma ma zamiar stworzyć nowe systemy bezpieczeństwa, wykorzystując do tego Motobota. Moim zdaniem jest to głupota, bo po co jednośladom np. asystent pasa ruchu lub asystent parkowania? No bez jaj.

 

Sprawdź też: Yamahą R1M po przełęczy Susten [WIDEO]

 

Znając życie już niebawem w motocyklach pojawi się asystent hamowania, adaptacyjny tempomat, system dbający o koncentrację kierowcy lub automatyczne światła drogowe. A jak do tego dojdzie funkcja autonomicznej jazdy, to jednoślady staną się całkowicie bezsensowne. Warto dodać, że już teraz BMW oferuje w modelu C650 GT system monitorowania martwego pola. Jakby obrócenie głowy było taką trudną czynnością...

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie