Aston Martin DBV Concept: wariacja na temat brytyjskiego hiperauta

To nie jest projekt stworzony przez wyspiarską markę
Aston Martin DBV Concept: wariacja na temat brytyjskiego hiperauta
Aston Martin DBV Concept/fot. Antonio Paglia Design
05.08.2016
Łukasz Kuźmiuk

Wizję modelu DBV stworzył włoski projektant Antonio Paglia. Warto dodać, że hiperauto zostało zaprojektowane jeszcze przed publiczną prezentacją modelu AM-RB 001.

 

 

O ile hiperauto zaprojektowane przez Astona Martina i Red Bulla wejdzie do produkcji, o tyle propozycja Antonio pozostanie w sferze wyobraźni. A szkoda, bo chyba nadszedł właściwy czas na tworzenie futurystycznie wyglądających pojazdów. Projekt pokazany przez Włocha wyróżnia się przede wszystkim nietypowym kształtem przedniej partii nadwozia. Niemal pusta przestrzeń pomiędzy przednimi kołami wygląda dziwnie, a samochód jest bardzo niski. DBV Concept bardzo nietypowo prezentuje się także od góry - wyraźnie widać kształt litery X. Bardzo duży wpływ na ostateczny design Astona Martina DBV Concept miała aerodynamika.

 

Sprawdź też: Alfa Romeo Furia Concept: polska wizja seksownej Włoszki

 

Oczywiście w przypadku niezrealizowanego auta można gdybać na temat układu napędowego. O ile AM-RB 001 został wyposażony w wolnossący motor V12, o tyle w przypadku DBV projektant widziałby silniki elektryczne umieszczone w każdym kole. Akumulatory byłyby umieszczone w podłodze bolidu. 

Polecane wideo

Aston Martin DBV Concept: wariacja na temat brytyjskiego hiperauta
Aston Martin DBV Concept: wariacja na temat brytyjskiego hiperauta - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie