Ultima GTR kosi trawnik i zalicza dzwona

To superauto nie wybacza błędów
Ultima GTR kosi trawnik i zalicza dzwona
Ultima GTR w Rosji/fot. YouTube
04.08.2016
Łukasz Kuźmiuk

Ultima GTR to supersamochód, który jest znany niewielu osobom. Brytyjskie coupe swoimi osiągami pokonuje wiele naprawdę szybkich pojazdów, a także pobiło kilka rekordów przyspieszenia. Prowadzenie tego monstrum wymaga nie lada umiejętności, a tych najwyraźniej zabrakło kierowcy z poniższego nagrania. Na wyjściu jednego z rosyjskich skrzyżowań kierujący wyspiarskim bolidem dał za dużo gazu, co przełożyło się na uślizg tylnej osi. Później było już tylko gorzej. Krawężnik, trawnik, prawie rozjechana kobieta i uderzenie w inne auto. Zresztą co tu dużo opowiadać, obejrzyjcie sami.

 

 

Sprawdź też: Niekompetentni milicjanci i wkurzony kierowca, czyli po prostu Rosja [WIDEO]

 

Co sprawia, że bolid z wyspiarskiej manufaktury łoi niemal każde auto na świecie? Połączenie niskiej masy i dużej mocy. Ultima waży zaledwie 950 kg, jednak w komorze silnika umieszczono motor LS7 pochodzący z Chevroleta Corvette. W zależności od wersji jednostka napędowa może rozwijać do 720 KM. Warto zaznaczyć, że cała moc jest przekazywana tylko na tylną oś, a kierowca nie ma do dyspozycji anioła stróża w postaci ESP lub kontroli trakcji. Przyspieszenie od o do 100 km/h? W zaledwie 2.6 s! Niewiele więcej, bo 5 sekund z małym haczykiem, zajmuje przyspieszenie od 0 do 160 km/h. Prędkość maksymalna to aż 370 km/h. Czysty obłęd!

Warto dodać, że jeszcze nie tak dawno posiadaniem jedynej w Polsce Ultimy GTR chwalił się Jerzy Dziewulski, polityk i specjalista od ochrony osobistej oraz antyterrorystycznej. Warto dodać, że znany miłośnik motoryzacji dodatkowo wzmocnił swój egzemplarz do 800 KM oraz wprowadził modyfikacje poprawiające użytkowanie brytyjskiego superauta.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie